AktualnościRAJDYWRC

Hyundai zatrzyma u siebie Daniego Sordo

Hyundai zatrzyma u siebie Daniego Sordo

Jak informuje hiszpańska Marca, Dani Sordo zostanie w zespole Hyundaia na sezon 2019. Inne zespoły wyrażały też zainteresowanie Hiszpanem. Według dziennikarzy, Citroën był chętny pozyskać Daniego Sordo tego lata. Szefowie francuskiej ekipy spotkali się z Hiszpanem, lecz nie doszło do porozumienia. Również Ott Tänak wystąpił do szefostwa Toyoty, żeby ci zatrudnili Sordo na przyszły sezon. Koniec końców żaden z tych dwóch zespołów nie pozyska kierowcy Hyundaia.

Dani Sordo
Fot. Jakub Pojmicz

Koreański zespół nie chce tego, żeby Dani Sordo opuścił ich szeregi. Podczas Rajdu Niemiec Hyundai zaczął wstępne rozmowy dotyczące przyszłego sezonu. Jak informuje „Marca”, producent musi jeszcze dojść do porozumienia z kierowcą w kwestii tego, w których rajdach Hiszpan pojedzie. Jedno jest pewne: Dani Sordo będzie bronił barw Hyundaia w przyszłym roku.

„Dani jest bardzo ważną częścią naszego zespołu. Zawsze wiele do nas wnosi. Dołączył pod koniec 2013 roku, kiedy zaczęliśmy program startów w WRC. Gdy po raz pierwszy przyszedł do nas, miałem jedną z najbardziej niesamowitych rozmów w moim życiu, nigdy nie jej zapomnę… Zdobył nas swoją szczerością i sposobem, w jaki się wyraża i działa. Zawsze mówi to, co myśli i dzieli się całym swoim doświadczeniem, aby pomóc nam się rozwijać. W tym roku miał jeden z najlepszych sezonów, dał nam bardzo dobre wyniki. Zawsze wiedzieliśmy, że będziemy mogli na niego liczyć. – mówi Alain Penasse

 

Po tych wszystkich latach, mamy już prawie rodzinne relacje. Jestem bardzo zadowolony z Hyundaia, pracujemy bardzo dobrze razem. Inne zespoły interesują się mną, ale prawda jest taka, że ​​czuję się tutaj komfortowo. – mówi Dani Sordo

Tagi
Pokaż więcej

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close