RAJDYWRC

Hyundai ponownie celuje w tytuł mistrzowski

Hyundai ponownie celuje w tytuł mistrzowski

Zespół Hyundai w 2018 roku zakończył zmagania w klasyfikacji konstruktorów na drugiej lokacie. Uczynił to trzeci raz z rzędu. W jednym z najbardziej wyrównanych i zaciętych sezonów w historii, batalia toczyła się aż do Rajdu Australii. W 2019, koreański team ponownie spróbuje wejść na poziom, który zapewnił im 3 zwycięstwa i 11 miejsc na podium w ubiegłym roku. Przepisy pozostają bez zmian, co pomogło ekipie rozwinąć projekt i20 Coupe WRC. Wszystkie strony samochodu zostały rygorystycznie sprawdzone i poprawione w każdych warunkach.

Andrea Adamo:

„Nasze cele w WRC pozostały takie same, jak w poprzednich latach. Chcemy walczyć o oba tytuły mistrzowskie. To ważne dla Hyundaia. WRC jest bardzo silnie obsadzone i każdy zespół będzie chciał wejść w sezon z mentalnością zwycięzcy. Musimy być pewni, że damy z siebie absolutnie wszystko.”

Hyundai Motorsport
Red Bull Content Pool

Trzy egzemplarze i20 Coupe WRC będą rywalizowały w 14 rundach sezonu 2019. Ubiegłoroczny wicemistrz – Thierry Neuville, wystąpi we wszystkich imprezach. Taki sam program przewidziany jest dla Andreasa Mikkelsena. Pozycja Norwega w zespole była zagrożona, ale jego prawnicy obronili zapisy kontraktu. Przypomnijmy, że Andreas otrzymał od redakcji i czytelników Rallypl niechlubną nagrodę w kategorii „Największe rozczarowanie wśród kierowców” w ramach naszego podsumowania sezonu 2018.

Thierry Neuville:

„Wykorzystaliśmy zimową przerwę, aby naładować baterie i przygotować się do kolejnego ataku na tytuł. Pokazaliśmy się w ubiegłym sezonie z obiecującej strony i daliśmy z siebie wszystko. Niestety, z wielu powodów, to nie wystarczyło. Zdajemy sobie sprawę z tego, co musimy poprawić. Wspólnie działamy nad jak najlepszym przygotowaniem do sezonu, ale wiemy, że nasi rywale będą mocni.”

Andreas Mikkelsen:

„Jestem gotów, aby zostawić za sobą ciężki 2018 rok i skupić się na nowym sezonie. Chociaż brakowało wyników, wiele nauczyliśmy się na temat Hyundaia i20 Coupe WRC. Czujemy się lepiej przygotowani do sezonu. Jako jedna z załóg występująca w pełnym wymiarze czasowym, wiemy że musimy być w czołówce podczas każdej rundy. Spodziewamy się równie zaciętej rywalizacji o mistrzostwo konstruktorów, co w zeszłym roku.”

Hyundai Motorsport
Red Bull Content Pool

Dani Sordo, który stał na podium 2 razy w ubiegłym roku, weźmie udział w 8 rundach, zaczynając od Rajdu Meksyku. Sebastien Loeb dołączył tymczasem do zespołu Hyundai w ramach 2-letniego kontraktu. Jego program na 2019 obejmujący 6 startów rozpoczyna się wraz z Rajdem Monte Carlo.

Dani Sordo:

„Wkraczamy w nowy sezon z takim samym nastawieniem i celem. Chcemy być konkurencyjni w każdej rundzie. Byłem zadowolony z tego, jak sprawy przebiegały w 2018 roku. Dwa razy na podium, regularnie w TOP5. Dostaniemy więcej startów w 2019, więc liczę na walkę z przodu. Hyundai Motorsport stał się dla mnie wyjątkowym zespołem. Jestem zachwycony, że mogę kontynuować pracę z nimi przez 6 sezon. Musimy przełożyć nasze doświadczenia w praktykę i upewnić się, że tym razem wszystko zagra tak, jak powinno.”

Sebastien Loeb:

Cieszę się z dołączenia do tak wspaniałej ekipy w moim pierwszym sezonie z Hyundai Motorsport. Oczywistym było dla mnie, że w 2018 dysponowali oni konkurencyjnym pakietem. Pozwoliło im to walczyć o mistrzostwo do samego końca. Thierry bardzo się rozwinął przez te wszystkie lata i jest solidnym kandydatem do tytułu. Jest szybki na każdej nawierzchni, co jest bardzo ważne. Andreas także poprawił swoją prędkość. Dani jest gościem, którego znam najlepiej w WRC. Byliśmy partnerami zespołowymi w przeszłości. To będzie dobry sezon. Wierzę, że szybko zaznajomię się z i20 Coupe WRC i będę w stanie pokazać konkurencyjne tempo.”

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close