AktualnościF1

Hamilton z nowym kontraktem? 45 mln/rok!

Hamilton z nowym kontraktem? 45 mln/rok!

Media z Wielkiej Brytanii i Niemiec informują, że Lewis Hamilton doszedł do porozumienia z zespołem Mercedesa i podpisał już nowy, lukratywny kontrakt. Czterokrotny Mistrz Świata prawdopodobnie zgodził się na dwuletnią umowę (do końca sezonu 2020), na mocy której będzie zarabiał około 45 milionów dolarów za rok jazdy. Prawdopodobnie teraz chodzi już tylko o wybranie odpowiedniego momentu na ogłoszenie przedłużenia umowy na linii Hamilton-Mercedes. Wiele wskazuje na to, że może to nastąpić podczas weekendu Grand Prix Wielkiej Brytanii, albo 2 tygodnie później, na Hockenheim (domowy wyścig Mercedesa).

Co ciekawe, w niedługim czasie powinna być także przedłużona umowa Valtteriego Bottasa. Mówi się o tym, że Lewis Hamilton prosił o zatrzymanie Fina w zespole, gdyż uważa go za idealnego partnera. Patrząc na ich relacje w porównaniu z tymi, które Brytyjczyk miał chociażby z Nico Rosbergiem – trudno się nie zgodzić.

Mercedes jest dla mnie, jak rodzina. Nie ma powodów do żadnych zmian. – powiedział Brytyjczyk dla Sport Bild.

Lewis Hamilton jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej w F1. W zeszły weekend wygrał w świetnym stylu wyścig o Grand Prix Francji na torze Paul Ricard. Możecie o tym przeczytać tutaj – KLIK!

Komentarze

Tagi
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com