F1GP BrazyliiGP Brazylii 2018

Hamilton najszybszy na Interlagos – Kwalifikacje do GP Brazylii 2018

Q1: Verstappen przed duetem Ferrari w zamiennych warunkach.

Ciemne chmury nad torem Interlagos wystraszyły kierowców przez co na torze od samego początku panował duży tłok. Pierwszym kierowca, który wykręcił konkurencyjny czas okrążania był Valtteri Bottas oraz Lewis Hamilton, jednak po chwili ich czas zdołał poprawić kierowca Red Bulla Max Verstappen, któremu udało się pokonać okrążanie w czasie: 1:08.205. W międzyczasie z bolidu Hamiltona co chwila unosił się lekki dym, przez co Lewis musiał wrócić do swojego garażu.

Swoje problemy w Q1 mieli Bottas który narzekał na duży tłok na torze oraz Charles Leclerc, który wykonał piruet w środkowej części toru. Na dziesięć minut przed końcem Q1 na czele cały czas znajdował się kierowca Red Bulla Max Verstappen a czołowa trójkę uzupełniali Kimi Raikkonen oraz Sebastian Vettel. W tym samym czasie nad torem pojawiały się pierwsze krople deszczu co na pewno nie ułatwiało jazdy kierowcą.

Przez pogorszenie się pogody nad torem, mało który kierowca zdołał poprawić swój czas. Po pierwszej części czasówki odpali: Stoffel Vandoorne, Lance Stroll, Fernando Alonso, Brendon Hartley oraz Carlos Sainz. Na pochwałę zasługuje duet Saubera oraz Haasa który zdołał uplasować się w pierwszej dziesiątce.

Q2: Bottas na czele. Przebłysk talentu Leclerca

Drugą część czasówki również już od samego początku spowodowała duży tłok na torze. Nad torem widniały coraz bardziej ciemne chmury przez co każdy kierowca chciał wykręcić swój najlepszy czas jeszcze na w miarę suchym torze.

Na początku sesji na czele znajdował się duet kierowców Saubera, jednak po chwili ich czasy poprawił duet kierowców Mercedesa. Na ten moment na czele stawki.na oponach supermiekkich znajdował się Valtteri Bottas z czasem 1:07.727. po chwili duet Mercedesa przedzielił Sebastian Vettel ze strata +0.049 do czasu Fina.

Z racji dużego tłoku na torze niewiele brakowało, aby doszło do kolizji pomiędzy Sirotkinem i Hamiltonem. Bardzo prawdopodobne, że sędziowie zajmą się tą sprawą przez co możemy spodziewać się kar. Z każdą minutą tor robił się coraz bardziej śliski, kierowcy najbardziej narzekali na warunki w sektorze numer trzy. Każdy kierowca, który wyjeżdżał na oponach na suchą nawierzchnię, musiał radzić sobie z utrzymaniem swojego bolidu w linii wyścigowej.

Nikomu już w Q2 nie udało się poprawić czasu Bottasa a czołowa trójkę uzupełnili Sebastian Vettel oraz Lewis Hamilton. Jeśli chodzi o kierowców z którymi pożegnaliśmy się na tym etapie kwalifikacji, to byli to: Siergiej Sirotkin, Nico Hulkenberg, Estaban Ocon, Sergio Perez i Kevin Magnussen. Na pochwałę zasługuje w Q2 Charles Leclerc który mimo złych warunków zdołał wykręcić czas dający mu ósma lokatę i awans do Q3.

Q3: Popis Hamiltona

Kierowcy niezbyt szybko zaczęli pojawiać się na torze, pierwszymi kierowcami, którzy pojawili się na torze był duet Saubera. Chwilę później na torze pojawiła się cała dziesiątka kierowców. Warunki na torze lekko się poprawiły, dlatego też kierowcy zdecydowali się na użycie opon na suchą nawierzchnię.

Na pięć minut przed końcem finałowej części czasówki na czele znajdował się kierowca Mercedesa Lewis Hamilton z czasem 1:07.301 wykręconym na oponach supermiekkich. Za Brytyjczykiem znajdował się Sebastian Vettel ze stratą +0.073s. Czołowa trójkę na ten moment zamykał Valtteri.Bottas że strata +0.140s.

Na około 2 minuty przed końcem kwalifikacji cała stawka ponownie pojawiła się na torze w celu poprawy swoich czasów. Najszybszym kierowcą w decydującym momencie okazał się Lewis Hamilton, który minimalnie poprawił swój czas. Tuż za Brytyjczykiem uplasował się Sebastian Vettel. Czołowa trójkę uzupełnilł Valtteri Bottas.

Po zakończeniu kwalifikacji na rozmowę do sędziów wezwani zostali Sebastian Vettel oraz Lewis Hamilton, więc bardzo możliwe że wyniki kwalifkacji ulegną lekkim lekkim zmianom.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close