F1

Haas składa protest na zespół RPFI

FIA potwierdziło że zespół Haas złożył oficjalny protest przeciwko zespołowi Force India.

Na piątek w Abu Zabi zaplanowane jest spotkanie przedstawicieli obu ekip. Na ten moment nie podano dokładnego powodu protestu, jednakże prawdopodobnie chodzi o to, że aktualny zespół Racin Point Force India, korzysta z konstrukcji stworzonej przez poprzedni zespół, który został wykupiony przez Lawrence Strolla.

Zespół Haas protestuje głównie przeciwko udziału RPFR w rozdzieleniu nagród pieniężnych od władz F1, ponieważ nowy zespół Force India nie kwalifikuje się do otrzymania nagród finansowych.

Amerykański zespół od samego początku był przeciwny, aby zespół Lawrence Strolla zachował prawo do części nagród z tak zwanej ‘’Pierwszej kolumny’’ po sprzedaży teamu i ponownym jego starcie w mistrzostwach pod nową nazwą.

Zespół Force India aktualnie występuje pod nową nazwą Racing Point Force India, w związku z tą zmianą zespołowi cofnięto wszystkie punkty zdobyte podczas sezonu, mimo to zespół otrzymał zgodę na zachowanie praw do nagród finansowych w związku z powiązaniami z poprzednim zespołem. Jednakże zespół Haas twardo trzyma się regulaminu, który mówi jasno, że zespół musi przejechać dwa pełne sezony by móc się ubiegać o nagrody finansowe z ‘’Pierwszej kolumny”

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com