Rajd DolnośląskiRajd Dolnośląski 2018RAJDYRSMP

Grzegorz Grzyb: Pojawimy się na starcie w Dusznikach- Zdrój

Grzyb wystartuje w 52 Rajdzie Dolnośląskim

Grzegorz Grzyb, który przed startem nowego sezonu RSMP zapowiadał, że przejedzie tylko dwie wybrane rundy. Po rewelacyjnym występie w Rajdzie Świdnickim-Krause, zmienił swoje plany i kierowce Fabi R5 pilotowanego przez Roberta Hundle, zobaczymy na trasach 52 Rajdu Dolnośląskiego.

To bardzo intensywny sezon dla nas i naszego zespołu ze startami w Rajdowych Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Słowacji. Początkowo nie planowaliśmy udziału w drugiej rundzie RSMP, jednak po świetnym rozpoczęciu sezonu i zwycięstwie w Świdnicy postanowiliśmy zrobić wszystko by wystartować także w Rajdzie Dolnośląskim. Bardzo się cieszę z możliwości występu, bo uwielbiam ścigać się po tych wymagających trasach. Stawka zawodników w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski jest w tym roku bardzo silna i zapowiadają się naprawdę emocjonujące zawody, z walką do ostatniego odcinka specjalnego. Chcemy pojechać bardzo szybkim, ale i skutecznym tempem. Postaramy się także ustrzec błędów i mamy nadzieję na dobry rezultat na mecie Rajdu Dolnośląskiego.

Fot. Maciej Niechwiadowicz Photography

Dla aktualnego lidera cyklu będzie to dwunasty start na oesach w okolicach Koltliny Kłodzkiej. Jego największym osiągnięciem w tym rajdzie pozostaje 3 miejsce osiągnięte w 2016,2015 i 2011 roku.

Grzegorz Grzyb w tym sezonie ma już na swoim koncie dwa zwycięstwa. Wrocławianin był najlepszy w Rajdzie Presov oraz w Rajdzie Świdnickim. Kierowca Fabii R5 , również dobrze spisał się w drugiej rundzie ERC na Wyspach Kanaryjskich, którą ukończył na wysokim szóstym miejscu.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close