Rajd ŚląskaRajd Śląska 2018RAJDYRSMP

Gabryś: Chcemy odzyskać pewność i przyjemność z jazdy

Zbigniew Gabryś przed Rajdem Śląska 2018

Zbigniew Gabryś, który podczas Rajdu Nadwiślańskiego zaliczył nieudany debiut w Skodzie Fabii R5. Podczas zbliżającego się wielkimi krokami Rajdu Śląska, wròci za kierownicę dobrze mu znanej Fiesty R5.

Po występie w Rajdzie Nadwiślańskim Skodą Fabią R5, podczas 2. Rajdu Śląska wystartujemy Fordem Fiestą R5. Podczas 2 dni rywalizacji będziemy mieli do pokonania 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 112 kilometrów oesowych. Rajd Śląska traktuję jako mój domowy rajd – pochodzę z Jawiszowic pod Oświęcimiem, więc jest to eliminacja najbliższa mojemu miejscu zamieszkania. Dobrze pamiętam kultowe odcinki specjalne, choćby znane z Rajdu Wisły czy Rajdu Barbórka Cieszyńska – które miałem okazję przemierzać kilka lat temu jeszcze Mitsubishi Lancerem. Trasa na pewno będzie wymagająca. Oesy są z reguły wąskie, techniczne i wymagają precyzyjnego opisu. Tegoroczny sezon rajdowy nie do końca układa się tak, jak to zakładaliśmy na początku roku. Dwa ostatnie rajdy nie poszły po naszej myśli. Jesteśmy jednak optymistami i wierzymy, że zła passa kiedyś się skończy. Dlatego też do tego rajdu przygotowujemy się z dużą starannością. Wiem, że mamy jako załoga odpowiednie atuty jak: szybkość czy skuteczność, a także dysponujemy bardzo dobrze przygotowanym samochodem. Będziemy starać się jechać skutecznie i rozsądnie. Chcemy odzyskać pewność i przyjemność z jazdy.Nasz start możliwy jest dzięki Partnerom: Hydrostal, Kebab Ahmed.

Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników startujących na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w ubiegłym roku na oesach w okolicach Mikołowa zapisał kilka świetnych czasów, ale na dziesiątej próbie wypadł z trasy i odpadł z dalszej rywalizacji.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close