Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2018RAJDYWRC

Kolejne 1, 2, 3 dla Finów! – OS18 Rajd Portugalii 2018

Kolejne 1, 2, 3 dla Finów! – OS18 Rajd Portugalii 2018

Czas na osiemnasty odcinek specjalny Rajdu Portugalii. 12 kilometrowe Luilhas! Impreza wkracza w decydującą fazę. Zazwyczaj niedzielne odcinki bywają nudne, ponieważ wszystko jest wyjaśnione, ale nie w Portugalii! Wciąż trwa pasjonująca walka o miejsce na podium między trójką kierowców z trzech różnych zespołów!

Finowie są dzisiaj w ofensywie! Latvala wygrał odcinek specjalny, Lappi wraca przed Sordo, a jego strata do Suninena to 9 sekund! Do końca rajdu zostały 2 odcinki specjalne, więc nikt nie będzie nadmiernie ryzykował straty wszystkich punktów, ale chęć wskoczenia na podium może okazać się silniejsza. Silna jest także chęć zgarnięcia 5 oczek za Power Stage przez Sebastiena Ogiera, który na OS18 najprawdopodobniej oszczędza opony i samochód, ponieważ stracił sporo czasu do zwycięzcy odcinka. Zrozumiała strategia w kontekście tego, że Francuz nie walczy o wysokie miejsce w samym rajdzie.

Thierry Neuville ma 41 sekund przewagi nad Elfynem Evansem, który jedzie po świetny rezultat dla siebie i M-Sportu, razem z Teemu Suninenem. W obliczu wpadki Ogiera, Malcolm Wilson może być bardzo zadowolony ze swoich pozostałych kierowców. Wykonują naprawdę doskonałą robotę dla zespołu.

Wyniki OS18 Rajd Portugalii w WRC:

OS18 Rajd Portugalii
wrc.com

Wyniki OS18 Rajd Portugalii w WRC2:

Pontus Tidemand ma już prawie 2 minuty przewagi nad Łukaszem Pieniążkiem, którego goni Stephane Lefebvre. Francuz odrabia po kilka-kilkanaście sekund, ale przewaga Polaka na 2 odcinki przed końcem to prawie 30 sekund. Trzymajmy kciuki za spokój Łukasza i zachowanie przez niego zimnej krwi.

OS18 Rajd Portugalii
wrc.com

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły