F1

FIA pozwala zespołom na montowanie lusterek do HALO.

FIA wydało komunikat, w którym pozwoliło ekipom F1 na montowanie lusterek wstecznych do konstrukcji HALO tak długo, jak będą one zgodne ze wszystkimi regulacjami. W tym roku bardzo trudno dostrzec co dzieje się za bolidem, głównie przez konstrukcję tylnego skrzydła. Do tego niektóre zespoły znacząco zmniejszyły lusterka, aby zyskać trochę pod względem aerodynamicznym.

motorsport.com / koncepcja Ferrari

Nikolas Tombazis, który zajmuje się w FIA kwestiami technicznymi bolidów jednomiejscowych, dał zepsołom zielone światło do tego, aby wykorzystały system HALO do montażu lusterek wstecznych. Jednakże, wciąż muszą być one zgodne z obowiązującymi zasadami dotyczących między innymi minimalnej wielkości. Dodatkowo, muszą umożliwiać kierowcom zdanie testu FIA, w którym kierowca musi przeczytać literę lub numer na tablicy umieszczonej za samochodem.

FIA przekazało ekipom w swojej Dyrektywie Technicznej, że to na zespołach spoczywa odpowiedzialność, aby zamontowanie nowych lusterek było bezpieczne. W grę wchodzi kwestia dobrego mocowania i minimalizacji wibracji, które mogłyby ograniczyć widoczność. Zespoły muszą także zdecydować czy chcą mieć lusterka na HALO czy w dotychczasowym miejscu. Z jednego z rozwiązań trzeba zrezygnować na rzecz drugiego.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com