F1Testy Abu Dhabi

Vettel najszybszy pierwszego dnia – testy opon Pirelli w Abu Dhabi

Sebastian Vettel ustanowił najszybszy czas podczas pierwszego dnia testów opon Pirelli na torze Yas Marina w Abu Dhabi. Niemiec zdołał wykręcić czas 1:36.812. Drugą lokatę zajął Valtteri Bottas, ze stratą +0.419 do czasu kierowcy Ferrari. Czołową trójkę uzupełnił Lance Stroll z czasem 1:37.812.

Mimo że Sebastian Vettel okazał się najszybszy podczas pierwszego dnia testowego, nie wszystko poszło po myśli kierowcy Ferrari. Podczas porannej sesji Vettel uszkodził swój bolid w zakręcie numer 1 przez co na torze pojawiła się czerwona flaga.

Lance Stroll w dniu dzisiejszym zadebiutował w barwach zespołu Racing Point Force India. Młody Kanadyjczyk popisał się dobrym tempem i zakończył dzień na trzeciej pozycji z liczbą 55 przejechanych okrążeń.

Max Verstappen zajął czwarte miejsce z czasem 1:37.947. Piąta lokata przypadła dla Sergio Pereza, który wykręcił czas 1:37.976.

Z dobrej strony pokazał się Lando Norris, który ukończył zmagania na szóstej pozycji wykręcając czas: 1:38.187.

Nico Hulkenberg, ukończył zmagania na siódmej pozycji. Niemiecki kierowca zespołu Renault pokonał w ciągu dzisiejszego dnia dystans dwóch wyścigów. Jego najlepszy czas to: 1:38.789.

Pietro Fittipaldi zaliczył we wtorek w Abu Dhabi długo oczekiwany test z zespołem Haas, ale jego udział w testach ograniczył się do zaledwie 42 okrążeń, po tym, jak wykryto problem z napędem w jego bolidzie co zmusiło go do zatrzymania się na torze dwie godziny przed końcem sesji.

Po zmianie jednostki napędowej, Fittipaldi wrócił na tor po południu, kończąc na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Robert Kubica wsiadł do bolidu FW41 około godziny 14.50. Krakowianin wykonał okrążanie instalacyjne a potem zjechał do Boksu. Polak wykonał 24 okrążeń. o dało dziewiąte miejsce. Najlepszy czas Kubicy to : 1:39.269.

Tuż za nim uplasował się jego zespołowy kolega George Russell z czasem 1:39.512.

Ponowny debiut w zespole Saubera zaliczył dziś Kimi Raikkonen, który uplasował się na jedenastym miejscu z czasem: 1:39.878. Słaby wynik Fińskiego kierowcy jest spowodowany tym, że musiał wycofać się z dalszego testowania poprzez usterkę w swoim bolidzie.

Najsłabszy czas podczas dzisiejszej sesji uzyskał Sean Gelael. Kierowca startujący w zespole Prema Racing Team w Formule 2 przejechał na torze Yas Marina Cicruit 24 okrążenia.