AKTUALNOŚCI F1Barcelona 2019F1Testy

Liberty Media zapowiada transmisję przedsezonowych testów F1

Matt Roberts kierownik do spraw badań rynku F1 potwierdził, że przedsezonowe testy odbywające się w Hiszpanii będą transmitowane w F1 TV Pro. Ogłaszając plany transmisji sesji testowych nie sprecyzował jednak czy będą one również dostępne dla użytkowników wersji Access.

Jest to kolejna istotna zmiana wprowadzona przez Liberty Media. Od momentu przejęcia F1 przez amerykańskich właścicieli obserwujemy jak systematycznie otwiera się ona na media społecznościowe, co wydawało się być nie do przyjęcia dla Berniego Ecclestone’a.

Przypomnijmy, że pierwsza transmisja z sesji testowych miała miejsce w roku 2013. Wówczas abonenci telewizji Sky mieszkający w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii mogli śledzić ich przebieg, jednak transmisje te obejmowały swoim zasięgiem wyłącznie te dwa kraje.

Decyzja Liberty Media została podjęta po wsłuchaniu się w głos fanów F1 którzy uczestniczyli w Q&A zorganizowanym w serwisie Reddit.com, co pokazuje, że nowa dyrekcja F1 nie tylko coraz mocniej promuje F1 w mediach społecznościowych, ale także stara się liczyć z głosem kibiców na całym świecie.

Tagi

Podobne

Close