AKTUALNOŚCI F1F1

Toro Rosso zainteresowane Mickiem Schumacherem!

Mick Schumacher na celowniku Toro Rosso!

Czyżby Mick Schumacher miał podpisać konktrakt ze Scuderią Toro Rosso? Jest to coraz bardziej prawdopodobne. Jednak według informacji pochodzących z Włoch, Niemiec wolałby ścigać się wcześniej w Formule 2.

Syn Michaela Schumachera ma 19 lat i aktualnie ściga się w europejskiej Formule 3, gdzie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W ostatni weekend Niemiec odniósł trzy zwycięstwa w trzech ostatnich wyścigach w tej właśnie serii.

Schumacher nie jest jeszcze formalnie powiązany z żadnym zespołem Formuły 1, chociaż wiadomo, że najwięksi producenci wykazali zainteresowanie nim w przeszłości. Pracodawca Micka – Prema Racing, blisko współpracuje z Ferrari. W przeszłości w tym zespole ścigał się Charles Leclerc który w sezonie 2019 będzie jeździł w zespole Ferrari. Mick otrzyma super licencję jeśli sezon zakończy się w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej, co nie powinno być problemem, ponieważ na ten moment zajmuje teraz drugą pozycję trzy punkty za liderem, Danem Ticktumem. Ten należy do rodziny Red Bulla, ale nie może być kierowcą Toro Rosso ponieważ  Ticktum ma za mało punktów do uzyskania super licencji.

Według włoskich mediów Mick Schumacher osobiście wolałby przejść najpierw do Formuły 2, żeby przystosować się do realiów i poziomu prezentowanego w Formule 1.

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close