F1

Toro Rosso użyje trzeciej specyfikacji silnika na Interlagos

Toro Rosso użyje trzeciej specyfikacji silnika na Interlagos

Najnowsza specyfikacja jednostki napędowej Japońskiego producenta zadebiutuje podczas najbliższego GP Brazylii na torze Interlagos.

Ze względu na wysokie położenie toru w Meksyku, podczas minionego weekendu wyścigowego Pierre Gasly i Brendon Hartley w swoich bolidach mieli zamontowaną starszą specyfikację silnika hondy. Działanie takie było spowodowane wysokim położeniem Autódromo Hermanos Rodríguez, co wymaga od turbosprężarki dużo większego wysiłku. Na podobny krok zdecydował się również seniorski zespół Red Bulla.

‘’Moje tempo w ostatnich wyścigach było bardzo dobre, dzięki czemu udało się mi zdobyć kilka cennych punktów w Austin z czego jestem bardzo szczęsliwy. Niestety podczas weekendu w Meksyku nasze tempo spadło, lecz mam nadzieje, że nowa specyfikacja silnika Hondy przyniesie nam w Brazylii ponownie konkurencyjne tempo’’ – Powiedział kierowca Toro Rosso Brendon Hartley.

Po tym, jak Gasly osiągnął dziesiątą lokatę podczas poprzedniego weekendu, Hartley patrzy z optymizmem na nadchodzące GP Brazylii, wszystko przez nową, mocniejszą jednostkę napędową. Przypomnijmy, że Francuz podczas ostatniego weekendu borykał się z problemami ze swoją jednostką napędową, przez co startował z końca stawki, jednak mądra jazda połączona z odpowiednią strategią zaowocowała dziesiątą lokatą na koniec wyścigu.

‘’Nie mogę się już doczekać dwóch ostatnich wyścigów. Wraz z zespołem podjęliśmy decyzje o wymianie starych komponentów wcześniej, by bez kar przystąpić do dwóch ostatnich wyścigów. Patrząc na nasze tempo i wprowadzenie nowej specyfikacji, myśle, że śmiało mogę powiedzieć, że powalczymy o punkty podczas dwóch ostatnich wyścigów obecnego sezonu’’ – powiedział Pierre Gasly kierowca zespołu Toro Rosso.

Tagi

Podobne

Close