F1

Szef RPFI o Strollu: Mamy do czynienia ze świetnym kierowcą

Szef zespołu Racing Point Force India – Otmar Szafnauer powiedział dla brazylijskiego Globo, że Lance Stroll, który dołączy do zespołu w przyszłym sezonie będzie dużym atutem stajni której właścicielem jest Lawrence Stroll.
Jeszcze go nie znam, ale widziałem jak dobrze sobie radzi. Kiedy jego partnerem był Massa, Lance skończył sezon ze stratą wynoszącą zaledwie trzy punkty, a przecież Felipe był kiedyś mistrzem przez 30 sekund. Gdy w tym roku Siergiej Sirotkin przeniósł się do Williamsa wszyscy mówili, że był bardzo szybki w kwalifikacjach, ale Lance był jeszcze lepszy od niego. To pokazuje, że mamy do czynienia ze świetnym kierowcą. Lance jest wciąż bardzo młody, ale pomożemy mu się rozwinąć. Wiemy jak to zrobić, ponieważ w naszym zespole mieliśmy takie talenty jak: Nico Hulkenberg, Paul di Resta, Jules Bianchi i inni. Jesteśmy w stanie wydobyć potencjał kierowców, a Lance nie różni się od nich – mówi Otmar Szafnauer.
Podczas obecnego sezonu F1 Lance Stroll który jeździ w barwach zespołu Williams punktował tylko dwa razy. Kanadyjczyk zdobywał punkty podczas wyścigów o Grand Prix Azerbejdżanu oraz GP Włoch.
Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Zobacz także

Close
Close