AKTUALNOŚCI WRCF1

Stroll oficjalnie w Racing Point Force India!

Zespół Racing Point Force India poinformował dzisiaj, że zespołowym partnerem Sergio Pereza w sezonie 2019 będzie Lance Stroll.

‘’Cieszę się bardzo z faktu, że w końcu możemy oficjalnie powiedzieć, że Lance dołącza do naszego zespołu. Wraz z Sergio Perezem będą tworzyć doskonały duet, który będzie połączeniem młodości, talentu i doświadczenia. Lanca ma dopiero 20 lat i już może poszczycić się dwuletnim stażem w Formule 1 i zajęciem trzeciego miejsca podczas GP Azerbejdżanu w roku 2017’’ – Otmar Szaufnauer.

 

‘’Przejście do zespołu Racing Point Force India, jest bardzo ekscytującym momentem w mojej karierze, mam nadzieje, że w przyszłym roku zaprezentuje pełnie swoich możliwości. Zespół RPFI jest znakomitym zespołem i posiada w swoim teamie znakomitych inżynierów, którzy na pewno stworzą na sezon 2019 niesamowicie szybki bolid, który pozwoli nam się bić o kluczowe pozycje’’ – Lance Stroll.

Według szefa zespołu Racing Point Force India, przejście młodego Kanadyjczyka do zespołu pozwoli mu ‘’rozkwitnąć’’ i pokazać pełnie swoich możliwości, których nie miał możliwości do tej pory pokazać.

‘’Nasz zespół cieszył się ogromnym powodzeniem, jeśli chodzi o rozwój młodych i utalentowanych kierowców. Jesteśmy również zdania, że Lance dzięki jeździe w naszym zespole rozwinie jeszcze bardziej swoje umiejętności i będzie zdobywał ważne dla naszego zespołu punkty. Chciałbym w tym miejscu przy okazji podziękować Estebanowi Oconowi za jego wkład w rozwój naszego zespołu w ciągu ostatnich dwóch sezonów i życzyć mu powodzenia na przyszłość’’ – Podsumowuje Otmar Szafnauer.

Tagi

Podobne

Close