F1

Sirotkin ujawnia szczegóły problemów z fotelem!

Sirotkin ujawnia szczegóły problemów z fotelem!

Zespół Williamsa boryka się w tym sezonie z rozmaitymi problemami w praktycznie wszystkich obszarach samochodu. Na pewnym etapie sezonu dość nieśmiało wspomniane zostały tajemnicze „problemy z fotelem”, ale nikt nie chciał wchodzić w szczegóły. Jak się później okazało, kłopoty te były znane już znacznie wcześniej, nawet podczas testów w Abu Dhabi. Mówił o tym Robert Kubica. Sirotkin jednak nie chciał wyjawić do końca prawdziwego źródła problemu. Teraz prawdopodobnie zostało to już naprawione. Młody Rosjanin zdecydował się więc powiedzieć, co było faktycznym problemem w kokpicie.

Myślę, że minęło już dużo czasu, więc nikt nie będzie się złościł, jeżeli o tym opowiem. Problemy były następujące: siedzenie nigdy nie było idealne, właściwie problemy nie były w nim, a w pasach bezpieczeństwa. Niestety, na początku wyścigu, zbyt szybko się luzowały, a klamry, które wykorzystaliśmy, nie pozwalały mi, na samodzielne naciągnięcie ich. W którymś momencie wyścigu były poluzowane całkowicie, nie wypadałem z samochodu, – to już dobrze. Prowadzić w takim stanie było nierealne. Trzeba było faktycznie koncentrować się nie na pilotażu, a na tym, aby zachować jakąś optymalną pozycję w kokpicie.

Sergey Sirotkin

Krytyka na zespół spada z każdej strony. Ostatnio Jaques Villeneuve określił brytyjską stajnię mianem „martwej”. Możecie o tym przeczytać tutaj – KLIK! Paddy Lowe i Claire Williams są również pod ostrzałem, za podejmowane decyzje. Czy Williams będzie w stanie podnieść się z kolan?

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Close