F1

Scuderia Ferrari – Przewidywania F1 na sezon 2019

Scuderia Ferrari – Przewidywania F1 na sezon 2019

W czwartej części naszego cyklu zajmiemy się wicemistrzami świata konstruktorów – Ferrari. Czy po 11 latach legendarny zespół powróci na szczyt? Mają w składzie nowego kierowcę, który będzie zapewne bardzo naciskał, zmuszając tym razem Vettela do jeszcze większej pracy. To może być ten sezon dla tifosi… Zapraszamy do lektury!

Nazwa zespołu: Scuderia Ferrari

Szef zespołu: Mattia Binotto

Silnik: Ferrari 064

Model bolidu: SF90

Skład 2018: Sebastian Vettel i Kimi Raikkonen

Miejsce w 2018: Poprzedni sezon znów okazał się rozczarowaniem dla ekipy z Maranello. Wszystko układało się po myśli Scuderii. Świetny i solidny duet kierowców, świetny i konkurencyjny bolid, który nieraz był uznawany za najszybszy w stawce. Niestety błędy zarówno zespołu, jak i kierowców (głównie Vettela) znów obróciły cały sezon o 180 stopni. Ostatecznie wicemistrzostwo świata zarówno w klasyfikacji konstruktorów. W klasyfikacji kierowców dwa miejsca na podium, lecz nie te, które są najważniejsze. Scuderia walczy jedynie o mistrzostwa, których znów w poprzednim roku jej się nie udało zdobyć. Praktycznie sezon do zapomnienia.

Skład 2019: Sebastian Vettel i Charles Leclerc

Przewidywanie na 2019: Dla zespołu sygnowanego czarnym koniem, sezon 2019 musi być już tym zwycięskim. Zbyt dużo sezonów zostało już straconych, a cierpliwość zarządu powoli się kończy. Zmiana szefa zespołu, jak również sprowadzenie prawdopodobnie największego talentu w stawce do seniorskiej ekipy pokazuje, że Ferrari stawia wszystko już na ten sezon. Podczas testów w Barcelonie kierowcy Scuderii systematycznie wykręcali jedne z najlepszych czasów (najszybszy czas testów należał do Sebastiana Vettela), jak również kierowcy meldowali się w czołówce pod względem przejechanych okrążeń.

Gołym okiem widać, że Scuderia Ferrari nie celuje w żadne inne miejsce niż szczyt tabeli. Jeżeli faktycznie bolid będzie aż tak szybki jak na testach, to możemy w nadchodzącym sezonie być świadkami zakończenia pięcioletniej dominacji ekipy Mercedesa. Doświadczony i bardzo utytułowany kierowca wraz z jednym z największych talentów od wielu lat może być zabójczą bronią ekipy z Maranello. Naszym zdaniem to może być ten sezon, w którym na szczycie obu klasyfikacji zobaczymy czerwone barwy, a w trakcie sezonu często będzie towarzyszyła nam Il Canto degli Italiani, którą będziemy wysłuchiwali tuż po zakończeniu wyścigu.


Oktawian Sadlak & Michał Kaufmann

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close