F1

Red Bull Racing – Przewidywania F1 na sezon 2019

Red Bull Racing – Przewidywania F1 na sezon 2019

Nazwa zespołu: Aston Martin Red Bull Racing

Szef zespołu: Christian Horner

Silnik: Honda RA619H – klient

Model bolidu: RB15

Skład 2018: Daniel Ricciardo i Max Verstappen

Miejsce w 2018: Od wejścia w życie ery hybrydowej do Formuły 1, Red Bull jest znaczącą siłą w stawce, choć do dawnej dominacji brakuje masę tempa. Ekipa z Milton Keynes wystartowała do sezonu w składzie, do którego byliśmy już przyzwyczajeni, a w samym bolidzie nie doszło do większych zmian. Niezdecydowanie w materii dostawcy silników odbiło się jednak czkawką ekipie spod czerwonego byka.

Wiele wyścigów zostało popsutych przez problemy właśnie z tą jednostką, na szczęście były również problemy takie jak w Monako, które nie przeszkodziły im w odniesieniu triumfu. Ostateczny wynik ekipy z Milton Keynes w sezonie 2018 to 13 podiów, 4 zwycięstwa i trzecia pozycja w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 419 punktów.

Skład 2019: Max Verstappen i Pierre Gasly

Przewidywanie na 2019: W Red Bullu wreszcie zauważono, że czas na zmiany. Począwszy od zmiany dostawcy silników (z Renault na Hondy), po zmiany w składzie kierowców. Z pewnością pierwszy sezon po zmianach będzie trudny, lecz wreszcie mają potencjał, aby wrócić na szczyt. Utalentowany duet kierowców musi w tym sezonie włożyć dużo pracy, aby móc wykorzystać cały potencjał drzemiący w tej ekipie. Ważną postacią będzie tu Max Verstappen, który z jednej strony będzie musiał ciężko pracować na swoje wyniki, jak również musi pomóc nowemu zespołowemu koledze w jak najlepszym zaaklimatyzowaniu się w zespole.

Podsumowując, od ekipy Red Bulla w tym sezonie nie spodziewamy się walki o zwycięstwa. Głównym celem ekipy spod znaku czerwonego byka powinna być walka o utrzymanie swojej trzeciej pozycji w hierarchii. Silniki Hondy wraz z niepewnym duetem kierowców jest ryzykownym posunięciem, lecz to ryzyko może się opłacić. Wszystko jednak nie rozwiąże się w nadchodzącym sezonie, ponieważ jest to ryzyko rozsunięte na lata.


Oktawian Sadlak & Michał Kaufmann

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close