F1

Mick Schumacher przetestuje samochody F1

Syn siedmiokrotnego mistrza świata, Michaela Schumachera, po raz pierwszy zasiądzie za kierownicą współczesnego bolidu F1. W przyszłotygodniowym teście po Grand Prix Bahrajnu, młody Niemiec poprowadzi samochód Ferrari oraz Alfa Romeo.

Schumacher szybko awansuje w drabinie sportów motorowych, wygrywając osiem wyścigów i zdobywając 14 podiów w ubiegłym sezonie europejskiej F3. Obecnie, Mick podpisał kontrakt z zespołem Prema Racing startującym w F1. 20-latek poszedł w ślady ojca, dołączając do Akademii Ferrari na początku tego roku. To dzięki temu, otworzyła się przed nim szansa na testy w samochodzie F1.

10 Robert Shvartzman (RUS, PREMA Theodore Racing, Dallara F317 – Mercedes-Benz), 7 Ralf Aron (EST, PREMA Theodore Racing, Dallara F317 - Mercedes-Benz), Angelina Ertsou (PREMA Theodore Racing), 4 Mick Schumacher (DEU, PREMA Theodore Racing, Dallara F317 – Mercedes-Benz), Rene Rosin (Team Manager PREMA Theodore Racing), 1 Guanyu Zhou (CHN, PREMA Theodore Racing, Dallara F317 - Mercedes-Benz), 8 Marcus Armstrong (ITA, PREMA Theodore Racing, Dallara F317 – Mercedes-Benz), FIA Formula 3 European Championship, round 10, Hockenheim (DEU), 12. - 14. October 2018
FIA F3

Schumacher pojedzie bolidem Ferrari pierwszego dnia dwudniowego testu w Bahrajnie, który rozpocznie się we wtorek po Grand Prix. Następnie w środę poprowadzi on bolid Alfa Romeo.

„Jestem oczywiście bardziej niż podekscytowany i chciałbym podziękować Ferrari i Alfa Romeo za danie mi tej możliwości”, powiedział Schumacher.

 

„Naprawdę nie mogę się doczekać tego, co na pewno będzie wspaniałym doświadczeniem. Ale na razie świadomie odkładam na bok myśli o teście, ponieważ nie mogę się już doczekać rywalizacji w moim pierwszym wyścigu F2 i chciałbym skupić się w stu procentach na nadchodzącym weekendzie. ”

Przypomnijmy, że Mick Schumacher tylko raz zasiadał za kierownicą samochodu F1. W 2017 roku jeździł Benettonem z 1994 roku. Przejazd ten odbył się na torze SPA z okazji 25-lecia pierwszego zwycięstwa Michaela w F1.

Ferrari

Inny reprezentant Akademii Ferrari, Brytyjczyk Callum Ilott będzie testować bolid Alfa Romeo podczas jazd testowych po Grand Prix Hiszpanii.

Szef Ferrari Mattia Binotto powiedział:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dać Mickowi i Callumowi okazję do sprawdzenia samochodu Formuły 1. Mick, który dołączył do Akademii Ferrari w styczniu i Callum, który jest z nami od 2017 roku, szybko rozwijającymi się kierowcami i wierzę, że prowadzenie SF90 może być bardzo przydatne na tym etapie ich kariery ”

 

„Jesteśmy głęboko przekonani o wartości Akademii Ferrari. Program szkoleniowy dla utalentowanych młodych ludzi i decyzja o przyznaniu Charlesowi Leclercowi miejsca w naszym zespole jest tego dowodem.

 

Szef Alfa Romeo, Fred Vasseur, dodał:

„Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Mick Schumacher i Callum Ilott wezmą udział w dniu testowym Alfa Romeo Racing. W DNA naszego zespołu jest dostrzeganie i pielęgnowanie młodych talentów.”

 

„Mick i Callum są doskonałymi przykładami zdeterminowanych i wykwalifikowanych kierowców, którzy zasługują na szansę podjęcia kolejnych kroków w ich karierze. Współpraca z dwoma takimi obiecującymi kierowcami to świetna wiadomość dla naszego zespołu”.

Źródło: F1.com

Tagi

Podobne

Close