F1

McLaren: Uporaliśmy się z problemami

Dyrektor wyścigowy Eric Boullier twierdzi, że McLaren rozwiązał problemy, które trapiły zespół na testach w Barcelonie

Zespół McLarena podczas testów w Barcelonie borykał się z wieloma problemami, które uniemożliwiły przejechanie odpowiedniej ilości okrążeń i zrealizowanie całego programu. Usterki te dotyczyły między innymi luźnej nakrętki koła, awarię baterii czy mocowania wydechu. Skutkowało to wypadnięciem Alonso z toru już pierwszego dnia jazd, a także koniecznością doraźnego modyfikowania nadwozia w tylnej części samochodu.

LAT Images

Teraz jednak Eric Boullier, dyrektor wyścigowy McLarena zapewnia, że zespół poradził sobie z problematycznymi kwestiami i z optymizmem patrzą na najbliższy wyścig w Australii, który odbędzie się już za 6 dni, 25 marca.

Nie mieliśmy takiej niezawodności jakiej byśmy chcieli podczas zimowych testów, ale wszystkie problemy zostały rozwiązane przez nas w Woking.

Wkładamy dużo pracy w to, aby maksymalnie wykorzystać wszystkie okazje do wydobycia maksymalnego tempa z naszego pakietu już od pierwszego wyścigu.

Fernando Alonso uważa, że nowy bolid MCL33 z silnikiem Renault wykazuje duży potencjał, który nie został jeszcze uwolniony.

Nasz samochód pokazał duży potencjał w zimowych testach, jednakże wiemy jak dużo pracy przed nami, dużo już się dowiedzieliśmy o naszym pakiecie i jak pracują razem wszystkie nowe części.

Wyścig w Australii to pierwszy prawdziwy test i musimy ciężko pracować cały weekend, aby poskładać wszystko w jedną całość.

Nikt nie może przewidzieć jak zaprezentują się inne zespoły na pierwszym wyścigu w sezonie, to tylko wzmaga ciekawość.

Australia to świetny tor, patrząc na odczucia po zimowych testach, naprawdę nie mogę się doczekać tego, czego możemy dokonać.

Eric Boullier dodał, że bitwa w środku stawki będzie bardzo zacięta w tym roku, dlatego ciężko szacować, gdzie obecnie znajduje się McLaren.

Nie oczekujemy cudów na zawołanie, jesteśmy od tego dalecy, jednak wiemy na pewno, że damy z siebie wszystko w ten weekend.

 

 

Tagi

Piotr Paluch

Wielki fan motoryzacji, aut nowych i starych. Kocham wyścigi, w szczególności Formułę 1. Fascynują mnie zwłaszcza techniczne aspekty wyścigów, techniki jazdy, nowe technologie i nowoczesne materiały.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close