AKTUALNOŚCI F1F1Robert Kubica

Lowe: Ograniczenia Kubicy nie wpłyną na jego tempo

Lowe: Ograniczenia Kubicy nie wpłyną na jego tempo

Dyrektor techniczny zespołu Williams – Paddy Lowe, stwierdził, że brak Roberta Kubicy w stawce kierowców w sezonie 2018 był spowodowany brakiem możliwości pokazania pełnych możliwości przez Polaka w posezonowych testach które odbyły się w Abu Dhabi w roku 2017.

Paddy Lowe

‘’Trudnym zadaniem jest wybrać kierowcę, kierując się tylko i wyłącznie danymi technicznymi. W padoku słyszymy wiele historii, w których kierowcę wybiera się na podstawie upodobań władz zespołu. Przed sezonem 2018, postanowiliśmy wprowadzić bardzo skrupulatną rekrutację na naszego kierowcę. Robert nie był w tym czasie w stanie pokazać pełni swoich możliwości, dlatego tez zdecydowaliśmy się zakontraktować Siergieja Sirotkina. Na ten moment był to jedyny słuszny wybór, jaki mógł podjąć nasz zespół’.’

Robert Kubica w związku z tym w sezonie 2018 pełnił funkcję kierowcy rezerwowego w ekipie z Grove. W trakcie sezonu otrzymał kilka szans jazdy FW41. To na pewno wpłynęło znacząco na doświadczenie Polaka w kwestii prowadzenia aktualnych bolidów.

Paddy Lowe

‘’Przez ostatnie 12 miesięcy mocno przyglądaliśmy się Robertowi i widzieliśmy jak z każdym dniem, robi ogromne postępy, dlatego też postanowiliśmy mu dać szanse i zakontraktować go jako etatowego kierowcę na nadchodzący sezon. Dzięki tym miesiącom mogliśmy bliżej poznać Roberta i przeanalizować dokładnie co może on wnieść do naszego zespołu. Wierze mocno w naszych dwóch nowych zawodników i jestem przekonany, że dzięki nim nasz zespół poprawi zdecydowanie swoje tempo.’’

Paddy Lowe odniósł się również do sprawy ograniczeń fizycznych, będących skutkiem wypadku, jakiego doznał Robert Kubica. Według brytyjczyka Robert, mimo swoich ograniczeń, będzie prezentował świetne tempo. Z czasem powróci do swojej pełnej szybkości, która prezentował przed wypadkiem.

‘’Jeżeli chodzi o aspekt ograniczeń Roberta, nie zaprzątamy sobie tym głowy. Robert Kubica jest świetnym kierowcą i jestem świecie przekonany, że będzie pokazywał na torach całego świata wspaniałe tempo, które pozwoli naszemu zespołowi zbierać solidne punkty w trakcie sezonu.’’ – podsumował Paddy Lowe.

Źródło: motorsport.com

Tagi

Podobne

Close