F1

Kvyat powraca do Toro Rosso na 2019!

Kvyat powraca do Toro Rosso na 2019!

Niedawne plotki potwierdziły się. Danił Kvyat powraca do Scuderia Toro Rosso i będzie ponownie reprezentował rodzinę Red Bull Racing po dość burzliwym rozbracie, kiedy austriacka ekipa zdegradowała go, wsadzając na jego fotel Maxa Verstappena. Tym samym kolejne miejsce w Formule 1 zostaje zajęte. Nie wiadomo jeszcze, czy partnerem Rosjanina na pewno będzie Brendon Hartley. Mówi się o tym, że na jego miejsce mają ochotę Pascal Wehrlein i Mick Schumacher.

Danił Kvyat

„Przede wszystkim chciałbym podziękować Red Bullowi i Toro Rosso za umożliwienie mi ponownego startu w Formule 1. Jestem szczęśliwy z powrotu do zespołu, który dobrze znam. Toro Rosso zawsze sprawiało, że czułem się jak w domu i jestem pewien, że tak samo będzie w przyszłym sezonie. Moje obowiązki w Ferrari polegały głównie na jeździe w symulatorze, ale wiele się nauczyłem. Czuję się przygotowany lepiej niż ostatnio, kiedy opuszczałem Toro Rosso.”

Franz Tost

„Danił to świetny kierowca z naturalną prędkością, którą prezentował wielokrotnie. Były też trudne momenty, z którymi musiał się zmierzyć w przeszłości, ale jestem przekonany, że czas spędzony poza wyścigami pomoże mu wykazać się na torze”

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Podobne

Close