F1

Kvyat powraca do Toro Rosso na 2019!

Kvyat powraca do Toro Rosso na 2019!

Niedawne plotki potwierdziły się. Danił Kvyat powraca do Scuderia Toro Rosso i będzie ponownie reprezentował rodzinę Red Bull Racing po dość burzliwym rozbracie, kiedy austriacka ekipa zdegradowała go, wsadzając na jego fotel Maxa Verstappena. Tym samym kolejne miejsce w Formule 1 zostaje zajęte. Nie wiadomo jeszcze, czy partnerem Rosjanina na pewno będzie Brendon Hartley. Mówi się o tym, że na jego miejsce mają ochotę Pascal Wehrlein i Mick Schumacher.

Danił Kvyat

„Przede wszystkim chciałbym podziękować Red Bullowi i Toro Rosso za umożliwienie mi ponownego startu w Formule 1. Jestem szczęśliwy z powrotu do zespołu, który dobrze znam. Toro Rosso zawsze sprawiało, że czułem się jak w domu i jestem pewien, że tak samo będzie w przyszłym sezonie. Moje obowiązki w Ferrari polegały głównie na jeździe w symulatorze, ale wiele się nauczyłem. Czuję się przygotowany lepiej niż ostatnio, kiedy opuszczałem Toro Rosso.”

Franz Tost

„Danił to świetny kierowca z naturalną prędkością, którą prezentował wielokrotnie. Były też trudne momenty, z którymi musiał się zmierzyć w przeszłości, ale jestem przekonany, że czas spędzony poza wyścigami pomoże mu wykazać się na torze”

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
Close