F1GP BrazyliiGP Brazylii 2018

Verstappen czuje się zwycięzcą

Kierowca Red Bull Racing Max Verstappen, tuż po zakończeniu zmagań na torze Interlagos w Brazylii powiedział dziennikarzom, że czuje się zwycięzcą niedzielnego wyścigu oraz że nie obchodzi go zdanie Ocona i innych ludzi na temat dzisiejszej sytuacji jaka miała miejsce po niedzielnym wyścigu.

W związku z wydarzeniami jakie miały miejsce po wyścig w pomieszczeniu służącym do ważenia kierowców, sędziowie zaprosili na rozmowę Estabana Ocona i Maxa Verstappena. Po spotkaniu kierowcy uścisnęli sobie dłonie i rozeszli się już w lepszych relacjach. Ocon został ukarany już w wyścigu karą 10 sekund postoju w alei serwisowej, natomiast Holender został ukarany po wyścigu. Sędziowie zdecydowali się ukarać Maxa dwoma dniami prac społecznych na rzecz FIA.

‘’Słyszałem co Ocon powiedział po wyścigu mediom i szczerze mówiąc nie interesuje mnie jego opinia na ten temat. Tak jak nie zawracam sobie głowy opiniami pozostałych ludzi na temat mojego zachowania. Jesteśmy zawodowymi kierowcami, więc nie wypada nam popełniać takich błędów. Po wyścigu spotkałem się z krytyką odnośnie mojego zachowania, nie rozumiem tego, chyba po takim czymś dziwnym było by gdybym podszedł do niego i podał mu rękę’’. – Max Verstappen.

 

‘’Zgodzę się z faktem, że Ocon był na świeżych oponach i mógł mnie wyprzedzić, ale takie manewry wykonuje się z pełną koncentracją, której ewidentnie brakło u Estebana. Mam nadzieje, że kara którą otrzymał, ostudzi jego głupie zachowania w przyszłości. – podsumował Max Verstappen

Tagi

Podobne

Close