F1GP BrazyliiGP Brazylii 2018

Ocon: Verstappenowi daleko do profesjonalnego kierowcy

Esteban Ocon: Verstappenowi daleko do profesjonalnego kierowcy

Esteban Ocon podczas rozmowy z dziennikarzami, odniósł się do sytuacji, która miała miejsce pomiędzy nim a Maxem Verstappenem po zakończonym wyścigu w Brazylii. Przypomnijmy, że w trakcie wyścigu, pomiędzy tymi kierowcami doszło kolizji, w wyniki której prowadzenie i szansę na zwycięstwo w niedzielnym wyścigu stracił Max Verstappen. Po zakończonym wyścigu doszło pomiędzy kierowcami do lekkich rękoczynów i ostrej wymiany zdań.

‘’W momencie, gdy czekałem na ważenie po wyścigu, podbiegł do mnie Max i zaczął mnie popychać oraz wyzywać, jego poziom agresji był na tyle duży, że musieli wkroczyć delegaci FIA. Szczerze mówiąc niewiele brakowało, aby zaraz Max użył większej siły względem mojej osoby, na szczęście do tego nie doszło. Dzisiejszym zachowaniem jednak Max udowodnił, że jest nieprofesjonalnym kierowcą, gdyż na takim poziomie takie zachowania nie powinny mieć miejsca’’. – Esteban Ocon.

 

‘’Porównując nasze tempo w tym okresie wyścigu, byłem o wiele szybszy od Maxa, miałem świeższy komplet opon, więc postanowiłem to wykorzystać i wyprzedzić Maxa, niestety ten manewr nie zakończył się tak jak sobie to zakładałem’’. – podsumował Esteban Ocon.

 

Tagi

Podobne

Close