AKTUALNOŚCI F1F1

Ferrari bez logo Mission Winnow w Australii

Zespół Scuderia Ferrari został zmuszony do usunięcia logo Mission Winnow ze swoich bolidów jak i z kombinezonów kierowców. W ubiegłym miesiącu okazało się, że władze australijskie rozpoczęły dochodzenie w sprawie tego, czy inicjatywa wprowadzona przez sponsora tytularnego Ferrari, Philip Morris pod koniec ubiegłego roku, naruszyła przepisy zakazujące reklamy wyrobów tytoniowych, twierdząc, że logo Mission Winnow jest zbyt podobne do reklam Marlboro które były umieszczane na samochodach włoskiej ekipy przed rokiem 2008.

Przedstawiciele Philip Morris przekonują, że logo to nie reklamuje ani nie promuje produktów tytoniowych ich firmy – podaje autosport.com.

CEO Ferrari, Louis Camilleri potwierdził usunięcie kontrowersyjnego logo podczas Geneva Motor Show:

„Były problemy z wydziałem zdrowia [w Australii] i nie było czasu, aby Philip Morris znalazł rozwiązanie. Winnow nie jest marką, nie ma nic wspólnego z tytoniem, ponieważ dotyczy przejścia z tytoniu na papierosy elektroniczne.”

 

„W każdym razie, w Australii będziemy mieli niespodziankę dla fanów.”

Pierwsza wskazówka dotycząca zbliżającej się zmiany nastąpiła, gdy zmieniona lista startowa F1 2019 wydana w zeszłym tygodniu podała nazwę zespołu Ferrari po prostu jako „Scuderia Ferrari”, a nie „Scuderia Ferrari Mission Winnow”, jak pierwotnie stosowano. Oczekuje się, że Ferrari przywróci logo po Melbourne, ale nie wskazało konkretnie, że tak będzie.

Scuderia Ferrari nie jest jedyną ekipą F1 z poparciem firmy tytoniowej. McLaren zawarł nową umowę z British American Tobacco na rok 2019.Na wzór partnerstwa Scuderia Ferrari / Mission Winnow, BAT chce wykorzystać McLarena do popularyzacji papierosów elektronicznych.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close