F1

Fernando Alonso odchodzi z F1!

Fernando Alonso odchodzi z F1!

Zespół McLaren ogłosił dzisiaj, że Fernando Alonso zakończy swoją przygodę w Formule 1 po sezonie 2018! 37-letni Hiszpan jedzie w tym roku swój 17 sezon w Formule 1, w tym piąty w McLarenie. Dotychczas może się on pochwalić 32 zwycięstwami, 22 Pole Position i 97 wizytami na podium. Jest też dwukrotnym Mistrzem Świata (2005-2006) z Renault. Trzykrotnie kończył także mistrzostwa na drugim miejscu. Występował w barwach Minardi, Renault, Ferrari i McLarena.

Fernando Alonso:

Po 17 wspaniałych latach w tym sporcie, przyszedł czas na zmiany. Cieszyłem się każdą minutą i nie mogę wystarczająco podziękować ludziom, którzy uczynili te wszystkie sezony tak specjalnymi. Wciąż mam kilka Grand Prix do przejechania w tym sezonie i wezmę w nich udział z większym zaangażowaniem niż kiedykolwiek.

Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Nowe, ekscytujące wyzwania są za rogiem. Chcę podziękować wszystkim w McLarenie. Moje serce będzie z tym zespołem na zawsze. Wiem, że powrócą silniejsi w przyszłości i to może być dla mnie dobry moment, aby powrócić do tej serii. To naprawdę by mnie uszczęśliwiło. Zbudowałem wiele wspaniałych relacji w tej ekipie, a oni dali mi możliwość poszerzania horyzontów i ścigania się w innych seriach. Czuję, że teraz jestem kompletnym kierowcą.

Podjąłem tę decyzję kilka miesięcy temu. Chciałbym też podziękować Liberty Media, które chciało zmienić moje zdanie, a także każdemu, kto kontaktował się ze mną przez ten czas. Wreszcie, chcę także podziękować moim byłym zespołom, team-mate’om, rywalom, kolegom, partnerom, dziennikarzom i wszystkim innym, z którymi pracowałem w czasie mojej kariery w Formule 1. Specjalne podziękowania kieruję do swoich fanów na całym świecie. Jestem pewny, że nasze ścieżki przetną się ponownie w przyszłości.

Tagi

Podobne

Close