AKTUALNOŚCI F1F1

Wielki powrót Roba Smedley’a?

Czy Rob Smedley zastąpi Paddy Lowe na stanowisku dyrektora technicznego Willimasa?

Jak informowaliśmy wcześniej, w związku z opóźnieniami w budowie samochodu FW42 oraz po katastrofalnym sezonie 2018, dyrektor techniczny Williamsa, Paddy Lowe został oddelegowany na urlop. Jako oficjalny powód takiego obrotu spraw podano względy osobiste, jednak oficjalne sformułowanie „Leave of absence” zawarte w komunikacie zespołu sugeruje zabiegi prawne. Wynika to z faktu, że Paddy Lowe posiada nie tylko mocną umowę z zespołem, ale także znaczące udziały w brytyjskim teamie.

Przypomnijmy, Paddy trafił do zespołu Franka Williamsa pod koniec roku 2016, kiedy to nie doszedł on do porozumienia z Toto Wolffem w sprawie rozszerzenia jego roli jako dyrektora wykonawczego w Mercedesie. Od przybycia Paddy’ego do zespołu, kolejno zaczęli opuszczać go bardzo istotni pracownicy, między innymi główny projektant Ed Wood czy szef działu aerodynamiki Dirk de Beer. Pod koniec ubiegłego sezonu, zespół opuścił także Rob Smedley. Piastował on stanowisko szefa działu osiągów, a swoje odejście ogłosił podczas wakacyjnej przerwy, początkowo również zasłaniając się względami osobistymi, a następnie obejmując stanowisko konsultanta Formuły1.

Twitter @Williams

Jednak w świetle ostatnich wydarzeń, coraz głośniej mówi się o jego powrocie do ekipy i zastąpieniu Paddy’ego Lowe. Decydujące okażą się najbliższe dni, które odpowiedzą na pytanie o status Paddy’ego w zespole oraz rzucą światło na innych potencjalnych kandydatów do jego zastąpienia.

Źródło: motorsportmagazine

Tagi

Podobne

Close