AKTUALNOŚCI F1F1Robert Kubica

Orlen zainaugurował współpracę z Williams Racing!

Dzisiaj w Warszawie oficjalnie odbyła się inauguracja współpracy Roberta Kubicy, Orlenu oraz Williams Racing. Konferencja prasowa odbyła się w siedzibie PKN Orlen w Warszawie.

Współpraca z Williams Racing i z Robertem Kubicą, doskonale wpisuje się w naszą strategię promocji polskich sportowców i wspierania ich w osiąganiu jak najlepszych wyników. Jednocześnie to bardzo dobra inwestycja, dzięki której mamy możliwość budowania wizerunku PKN ORLEN na świecie. W ten sposób możemy wspierać nasz biznes i promować produkty, które trafiają do odbiorców na 6 kontynentach. Formuła 1 to nie tylko potencjał promocyjny w 21 krajach, w których odbywają się wyścigi, ale też możliwość dotarcia do 2 mld. widzów na całym świecie – podkreślił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w warszawskiej siedzibie spółki, w której wziął udział również Robert Kubica.

W ramach umowy PKN ORLEN zagwarantował prawo do wykorzystywania logo Williams Racing w swojej komunikacji marketingowej na całym świecie. Logo ORLEN znajdzie się na kombinezonach (na piersi) i kaskach kierowców (na części podbródkowej) oraz na kombinezonach ekipy technicznej Williams Racing. Na bolidach charakterystyczny orzeł będzie widniał: na każdym z lusterek bocznych, na zwróconej do tyłu części spoilera, na układzie dolotowym (tzw. airbox nad głową kierowcy) oraz na „nosie” bolidu. Umowa bardzo precyzyjnie określa wszystkie prawa i obowiązki stron. Szczegółowe warunki współpracy są poufne i objęte tajemnicą handlową.

Przed podjęciem decyzji o zaangażowaniu we wsparcie królowej motosportu, z Robertem Kubicą na czele, przeprowadziliśmy szereg analiz pod kątem korzyści wizerunkowych. Do tego trzeba dołączyć zacieśnienie relacji z klientami marki ORLEN. Taki sposób działania nie jest nowością. Robią tak największe Koncerny na świecie, które kooperują na globalnym rynku i chcą się na nim liczyć. To się po prostu opłaca – dodał Prezes Obajtek.

– Ciężko pracowałem, aby wrócić do startów w F1. Cieszę się, że w tym wszystkim wspiera mnie i cały zespół właśnie PKN ORLEN – partner z Polski. To dodatkowa motywacja, aby podczas wyścigów dać z siebie wszystko i osiągać jak najlepsze rezultaty – powiedział Robert Kubica.

 

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close