ERCRajd AkropoluRajd Akropolu 2018RAJDY

ERC Rajd Akropolu 2018 – Zapowiedź

Zapowiedź – ERC Rajd Akropolu 2018

Już w ten weekend (1-3.06) odbędzie się Rajd Akropolu 2018, trzecia eliminacja tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Europy. Przed nami niespełna 238 kilometrów oesowych podzielonych na 12 prób. Najdłuższy oes liczy sobie 30,5 kilometra (Thiva), a najkrótszy 2,6 kilometra (SSS Hippodrome). Dziś o 15:18 odbędzie się oczywiście odcinek kwalifikacyjny.

Rok temu Kajetan Kajetanowicz odniósł tutaj zwycięstwo, a Grzegorz Grzyb był trzeci. Nikolay Gryazin prowadził przez jakiś czas w rajdzie, ale jego samochód spłonął. Rajd Akropolu jest więc areną wielu dobrych i złych chwil dla poszczególnych kierowców. ta runda powróciła do ERC w 2014 roku, po latach nieobecności. W 2013 była to jeszcze runda WRC, którą wygrał Jari-Matti Latvala za kierownicą VW Polo WRC.

Rajd Akropolu 2018
fiaerc.com / Samochód Gryazina w 2017 roku

Harmonogram Rajdu – Rajd Akropolu 2018

(pamiętajmy, że czas lokalny jest przesunięty o godzinę do przodu względem polskiego) – KLIK!

Kierowcy – Rajd Akropolu 2018

Na greckich trasach pojawią się 34 załogi, w tym 16 w ERC1, 7 w ERC2 i 4 w ERC2. Z „jedynką” wystartuje oczywiście lider cyklu, Alexey Lukyanuk. Numer 2 otrzyma Bruno Magalhaes, wciąż będący wiceliderem Mistrzostw Europy. W rajdzie pojawi się trzech Polaków. Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel wystartują z numerem 4. „Piątkę” naklei na swój samochód załoga Łukasz Habaj/Daniel Dymurski. Do rywalizacji staje także Hubert Ptaszek ze swoim pilotem, Maćkiem Szczepaniakiem. Oni otrzymali z kolei nr 9.

Pełna lista zgłoszeń – KLIK!

Sytuacja w tabeli ERC

Aktualnie liderem jest Alexey Lukyanuk, który zgromadził 76 punktów. Rosjanin wygrał dwie pierwsze rundy cyklu. Drugi kierowca, Bruno Magalhaes ma na koncie 35 oczek, a trzecią lokatę dzielą Ricardo Moura i Nikolay Gryazin. Obaj kierowcy zdobyli do tej pory po 30 punktów. Grzegorz Grzyb zajmuje 11 pozycję i tyle samo ma punktów, za występ podczas Rajdu Wysp Kanaryjskich. Łukasz Habaj przy swoim nazwisku ma 7 oczek i czai się bezpośrednio za plecami Grzyba. Obaj zawodnicy mają szansę zwiększyć swój dorobek punktowy w trakcie nadchodzącej rundy.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com