DRIFTINGPRASOWE

Driftingowe mistrzostwa polski na antenie Motowizji

Driftingowe mistrzostwa polski na antenie Motowizji

Motowizja nawiązała współpracę z Polską Federacją Driftingu, która organizuje Driftingowe Mistrzostwa Polski, na mocy której Motowizja będzie oficjalnym partnerem medialnym DMP. Widzowie stacji będą mieli możliwość oglądania godzinnych relacji z tej serii. Drift to niezwykle popularna forma motosportu, zwłaszcza w naszym kraju. Zawody, polegające na precyzyjnej i widowiskowej jeździe specjalnie przygotowanymi samochodami, budzą emocje u kibiców w każdym wieku. Popisowa „jazda bokiem” przyciąga ludzi z wielu dziedzin świata motosportu.

W zeszłym roku tytuł mistrza Polski zdobył Jakub Przygoński, kierowca znany głównie ze startów w rajdach terenowych. Nasza krajowa scena driftingowa może pochwalić się wieloma gwiazdami. Do najbardziej znanych polskich drifterów należy zaliczyć chociażby Aleksandrę Fijał, Karolinę Pilarczyk, Pawła Trelę, Bartosza Ostałowskiego, a także Marka Wartałowicza i Wojciecha Goździewicza. Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji: Driftingowe Mistrzostwa Polski uzupełniają bardzo bogatą ofertę krajowego motosportu na ten sezon w Motowizji. Oprócz driftu, widzowie mogą śledzić rywalizację w takich seriach jak Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, OPONEO Mistrzostwa Polski w Rallycrossie czy Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski Puchar 318 IS CUP PL.

Dodatkowo Motowizja pokazuje jak nasi rodacy radzą sobie za granicą w m.in. FIA European Rally Championship, Euroformula Open i Porsche Carrera Cup Deutschland. Dla tych, którzy potrzebują przekroju informacji z całego krajowego motosportu jest magazyn Motowizja Sport PL. Podsumowując każdy fan motosportu znajdzie na naszej antenie coś, co z pewnością mu się spodoba. W sezonie 2018 odbędzie się 6 rund, pięć w Polsce i jedna zagraniczna. Trzy z tych rund zostaną rozegrane w ramach Mistrzostw Strefy Europy Centralnej.

Kalendarz 2018:

  • 19-20 maja: Autodrom Bemowo
  • 15-16 czerwca: Tor Kielce
  • 7-8 lipca: Autodrom Słomczyn
  • 24-25 sierpnia: Trackwood, Węgry
  • 8-9 września: Autodrom Słomczyn
  • 29-30 września: Tor Modlin
Tagi

Podobne

Zobacz także

Close
Close