F1

Daniel Ricciardo przechodzi do Renault!

Daniel Ricciardo przechodzi do Renault!

Daniel Ricciardo w przyszłym sezonie będzie jeździł dla zespołu Renault. Australijczyk po pięciu latach spędzonych w Red Bull’u zdecydował się na zmianę zespołu. Powody tej decyzji? Nie są póki co znane, ale na pewno są związane ze zmianą silników na Hondę w następnym sezonie przez zespół z Milton Keynes, chęć bycia liderem swojego zespołu, a także, nie ukrywajmy, pieniądze. Francuska ekipa pozyskuje więc Ricciardo i planuje także zatrzymać u siebie Nico Hulkenberga. Pozostaje pytanie – co z Carlosem Sainzem? Póki co mówi się o jego transferze do McLarena. Awans do Red Bulla może być trudny, ponieważ już raz Sainz i Verstappen byli partnerami i taki duet nie sprawdził się za dobrze. Wydaje się, że zespół Christiana Hornera może awansować Pierre’a Gasly’ego do seniorskiego składu. Oj, karuzela transferowa zaczyna się nam kręcić na dobre!

Odejście Daniela potwierdził Red Bull Racing, podając taki komunikat:

„Będziemy rozmyślać nad tym, kto będzie partnerem Maxa Verstappena w sezonie 2019. Aktualnie jednak wciąż pozostało dziewięć wyścigów tego sezonu i jesteśmy w pełni skupieni na ich występach i szukaniu okazji w każdym wyścigu aktualnego sezonu.”

Daniel Ricciardo:

„To była chyba jedna z najtrudniejszych decyzji do podjęcia w mojej dotychczasowej karierze, ale pomyślałem, że nadszedł czas, bym podjął nowe i nowe wyzwanie, zdaję sobie sprawę, że jest wiele do zrobienia, aby umożliwić Renault osiągnąć swój cel rywalizacji na najwyższym poziomie, ale jestem pod wrażeniem ich rozwoju w ciągu zaledwie dwóch lat i wiem, że za każdym razem, gdy Renault jest w tym sporcie, ostatecznie sięgali po wygraną. Mam nadzieję że pomogę im w tym celu.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close