Rajd SardyniiRAJDYWRC

Tanak kontratakuje – OS4 Rajd Sardynii 2018

Odcinek specjalny TERGU-OSILO o długości 14 kilometrów to czwarty odcinek specjalny Rajdu Sardynii. Zapowiadany silny deszcz wcale nie jest tak mocny, ale na pewno w jakimś stopniu wpływa na stan nawierzchni. Thierry Neuville twierdzi, że pomaga mu to w utrzymaniu dobrego tempa względem zawodników startujących dalej. Tym razem Belg przegrał jednak już z Ogierem, ale zaledwie o 0,2 sekundy.

Ott Tanak uzyskał czas, który pozwolił mu przeskoczyć na drugie miejsce w klasyfikacji rajdu. Przed nim wciąż znajduje się Andreas Mikkelsen, który tym razem uległ Estończykowi. Norweg z Hyundaia ma jednak wciąż 14 sekund zapasu na prowadzeniu. Jari-Matti Latvala stracił do zwycięzcy oesu 2,4 sekundy co dało mu trzecią lokatę. Warto wspomnieć, że dla Fina z Toyoty jest to 200 rajd w Mistrzostwach Świata.

Craig Breen i Mads Ostberg pokonali OS4 Rajd Sardynii w identycznym tempie, 7,5 sekundy za zwycięzcą próby. Zadziwiająca regularność wśród kierowców Citroena 😀