Rajd FinlandiiRajd Finlandii 2018RAJDYWRC

Citroen rozważa zmianę ustawień na Rajd Finlandii

Citroen rozważa zmianę ustawień na Rajd Finlandii

Francuska ekipa przygotowuje się do startu w Rajdzie Finlandii, który zakończy długą, wakacyjną przerwę w WRC. Citroen testował niedawno pewne rozwiązania dotyczące przedniej części samochodu, ale ostateczne decyzje zostaną podjęte dopiero po testach, które Craig Breen, Mads Ostberg i Khalid Al-Quassimi odbędą w tym tygodniu. Citroen zaprezentował nową koncepcję tylnej części C3 WRC podczas Rajdu Argentyny, a teraz, po pierwszych testach, Mads Ostberg jest przekonany, że najnowsze poprawki umożliwią wykrzesanie z rajdówki jeszcze lepszego tempa.

Mads Ostberg – Citroen

Czujemy, że to dobra zmiana. To jedna z tych dużych poprawek, na które czekamy od jakiegoś czasu. Testowaliśmy to już w Portugalii i Hiszpanii. Filozofia rozwijania samochodu się zmienia. Widzieliśmy wcześniej wdrożenie nowego tyłu C3 WRC, ale nie udało się od razu wprowadzić także poprawek z przodu. Teraz powinniśmy mieć możliwość utrzymywania dobrej przyczepności przy jednocześnie bardziej miękkich ustawieniach.

W zeszłym roku Rajd Finlandii nie był zbyt dobry dla zespołu z Francji. Craig Breen był ich najwyżej notowanym kierowcą (5 pozycja), a Kris Meeke uplasował się na 8 pozycji. Citroen liczy na znacznie lepszy wynik w przyszłym tygodniu.

Citroen
Foto. Citroen Racing

Craig Breen w zeszły weekend uczestniczył w Rajdzie Estonii, więc w tym tygodniu przypadnie mu zaledwie jeden dzień testowy. Rywalizacja w Estonii z Tanakiem i Paddonem przyniosła Irlandczykowi sporo doświadczenia, a także trzy najlepsze czasy oesowe. Cała trójka startowała fabrycznymi samochodami WRC. Więcej na temat startu Craiga w Estonii pisaliśmy tutaj – KLIK!

Craig Breen – Citroen

To był dobry weekend. Opuściliśmy Estonię z dużą dozą pewności siebie i sporą ilością danych do analizy. Dobrze wystartowaliśmy, ustawiając poprawnie samochód na odcinku testowym, po czym pracowaliśmy sukcesywnie nad tym, co zrobiliśmy w piątek. Cały czas poprawialiśmy nasze tempo. Jestem zadowolony z tego, jak przebiegał tamten Rajd. Nie mogę się doczekać testów przed Rajdem Finlandii, jak i samej imprezy.

Pierre Budar, szef zespołu Citroen, określił start Craiga Breena w Estonii jako sukces dla jego ekipy. Wskazuje on na fakt, że Irlandczyk był mniej więcej 0,1 sekundy na kilometrze wolniejszy niż Ott Tanak, dla którego oesy w Estonii były domowymi i z pewnością korzystał z ich znajomości. Budar uważa także, że sam Tanak będzie jednym z ich największych zagrożeń w Finlandii

źródło: Autosport

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com