RAJDYWRC

Citroen planuje wystawić trzecie C3 WRC

Citroen planuje wystawić trzecie C3 WRC

Zespół Citroen Racing ponownie otworzył drzwi na wystawienie trzeciego egzemplarza swojego C3 WRC w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Oznacza to, że do line-upu mogą wskoczyć Craig Breen lub Sebastien Loeb. Po zakontraktowaniu Sebastiena Ogiera i Esapekki Lappiego, legendarna ekipa nie wspominała o zaangażowaniu trzeciego samochodu.

Sezon 2018 Citroen rozpoczął z Krisem Meeke na pełen etat, Craigiem Breenem i Sebastienem Loebem dzielącymi się drugim autem, a także Khalidem Al-Qassimim, okazjonalnie występującym trzecią rajdówką. Mads Ostberg także zabezpieczył sobie możliwość okazjonalnych startów. Jego rola znacznie wzrosła od zwolnienia Krisa Meeke’a.

CEO Citroena, Linda Jackson, mówi portalowi motorsport.com, że trzecie C3 WRC na sezon 2019 to poważna możliwość, zwłaszcza w obliczu walki o tytuł wśród konstruktorów, który Francuzi gonią od 2012 roku.

Linda Jackson – CEO Citroen

Aktualnie dyskutujemy z naszymi partnerami o możliwości wystawienia trzeciego auta. Przyglądamy się temu. Samochód udowodnił swoją wartość, a połączenie go z nowymi kierowcami da nam sukces. Myślimy, że możemy wygrać mistrzostwa. Bądźmy szczerzy, nie wzięlibyście jednego z najlepszych kierowców bez pragnienia zwycięstwa.

Jednym z kierowców mogącym zająć trzeci fotel jest Sebastien Loeb. 9-krotny Mistrz Świata miał praktycznie pewną przyszłość w roli kierowcy Peugeota w World Rallycross Championship, ale członek PSA wycofał się z rywalizacji po sezonie 2018. Niedawno Loeb wygrał Rajd Katalonii i przyznał, że to zwiększyło jego apetyt na występy w rajdach. Na chwilę obecną wiemy, że legendarny kierowca wystartuje w Rajdzie Dakar 2019 prywatnym samochodem.

Linda Jackson – CEO Citroen

Sebastien jest częścią rodziny PSA i oczywiście było prowadzone wiele rozmów. Nie mogę niczego skomentować, bo to byłoby nie fair. Na pewno znajdzie się coś, co on będzie chciał robić i co będzie mogło nam pomóc. Wszystko jest na stole i czekamy na Sebastiena, aż powie nam o swojej decyzji.

Drugim kandydatem do zajęcia trzeciego samochodu C3 WRC jest Craig Breen. Wydawało się mało prawdopodobne, aby kontynuował swoją przygodę z Citroenem po zakontraktowaniu Ogiera i Lappiego. Teraz jednak jest szansa dla Irlandczyka.

Linda Jackson – CEO Citroen

Craig robi fantastyczną robotę dla nas. Jeżeli będziemy mieli trzeci samochód – on będzie w grze o fotel. Aktualnie myśli o swojej przyszłości i na pewno wkrótce pojawi się coś dla niego.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close