RAJDYWRC

Citroen chce zdobyć tytuł po dołączeniu Ogiera!

Citroen chce zdobyć tytuł po dołączeniu Ogiera!

Szef zespołu Citroen – Pierre Budar powiedział, że jego drużyna „musi wygrać” Rajdowe Mistrzostwa Świata w 2019 roku po dołączeniu sześciokrotnego mistrza świata, Sebastiana Ogiera. Citroen nie wygrał tytułu WRC od czasu zwycięstwa Sebastiena Loeba pod koniec 2012 roku, a w tym czasie triumfował w zaledwie siedmiu rajdach.

Ogier wygrał Mistrzostwo Świata w latach 2017 i 2018 z M-Sportem, ale powrócił do swojego byłego zespołu, obawiając się inwestycji Forda w zespół.

Pierre Budar podczas Międzynarodowej Wystawie Autosport:

„Musimy wygrać. To oczywiste, że jesteśmy tu po to. Rozpoczynamy sezon z tym celem, a dzięki naszemu składowi kierowców mamy bardzo dobre powody aby o tym myśleć.”

Budar przejął od Yvesa Mattona rolę szefa zespołu przed ubiegłorocznym Rajdem Szwecji. Zespół wdrożył szereg zmian w tym okresie, a Esapekka Lappi dołączył z Ogierem do nowego składu kierowców. Zmiany były również widoczne w kadrze technicznej i zmianie podejścia do rozwoju C3.

„Zobaczymy, czy postęp jest wystarczająco duży, ale ten rok upłynął na przeprojektowywaniu zespołu.

W zeszłym roku zaangażowaliśmy kilka nowych osób od kwestii technicznych. Teraz mamy nowych kierowców, więc oczywiście mamy nadzieję, że dokonaliśmy niezbędnej pracy, aby móc ponownie wygrywać.

Dokonaliśmy kilku modyfikacji w samochodzie, szczególnie w zawieszeniu, geometrii i amortyzatorach, ale jest to ciągła praca nad ulepszeniem samochodu na każdej płaszczyźnie. To wszystko wciąż musi być zrobione, bo nigdy nie jest skończone.

Mieliśmy kilka propozycji dla naszych nowych kierowców, aby upewnić się, że wykonujemy pracę we właściwym kierunku.

To bardzo interesujące, że nowi kierowcy przychodzą z przyzwyczajeniami z dwóch różnych samochodów. Wszyscy mieli różne doświadczenia, więc ciekawe było, jakie są ich odczucia w naszym samochodzie.

To było miłe zaskoczenie dowiedzieć się, że mają te same zdanie [na temat tego, co poprawić], więc mamy dobry pogląd na temat tego, co poprawić”.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close