Rajd KorsykiRajd MeksykuRAJDYWRC

Pierre Buduar : Byłoby marzeniem, posiadanie Loeba w 2019 roku.

Pierre Buduar – Szef Citroen Racing oświadczył że program startów Seabstiena Loeba na ten sezon w WRC nie zostanie rozszerzony.

 Tegoroczny program to trzy rajdy i to się nie zmieni. Byłoby marzeniem, posiadanie Loeba w 2019 roku. Myślę, jednak że nie porozmawiamy o tym aż do końca Rajdu Hiszpanii. Nie sądzę, aby chciał zrobić pełny program. Jego powrót jest dobry dla tego sportu. To legenda i dobrze, że wrócił, myślę jednak, że ważniejsze jest poszukiwanie nowych legend takich jak on  wśród młodych kierowców – mówił Buduar.

 

Sebastien Loeb: “Si gano, yo seré el primer sorprendido”
fot. As.com

Pierre Buduar na pytanie o przyszłość Citroena w Rajdach odpowiedział :

Nasz Program potrwa od trzech do pięciu lat, a jesteśmy dopiero w drugim sezonie. Nasza ciągłość będzie zależeć od wielu rzeczy, np. od regulaminu .Musi pojawić się więcej producentów, a przynajmniej nie może wycofać się żaden z czterech. Nie wierzę, że w przyszłości to będą samochody elektrycznie, ale musimy zaoferować markom mistrzostwa atrakcyjne dla ich technologii. Są też bardzo kosztowne aspekty takie jak testy. Dzień testowy może kosztować nawet sto tysięcy euro, a my mamy 55 testów rocznie.

źródło : as.com

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close