RAJDYWRC

Chile na dobrej drodze do WRC

Oliver Ciesla promotor cyklu WRC stwierdził, że Chilijski Rally Mobil, który w ubiegły weekend zorganizował rajd kandydacki jest o krok od dołączenia do przyszłorocznego kalendarza Mistrzostw Świata. Rajd z bazą w Concepcion odbył się na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Promotor dodał również także, że jeżeli udało by się podpisać umowę z chilijską federacją to trwała by ona minimum 3 lata. Oprócz chile do elity próbują również dostać się inne kraje takie jak Japonia i Kenia.

Wygląda na to, że ten rajd zdał egzamin. Zdziwiła mnie tu infrastruktura, która była na naprawde wysokim poziomie. Oczywiście była to impreza na szczeblu krajowym, ale zrobiła na mnie dobre wrażenie. Widziałem tutejsze odcinki specjalne, nie jestem ekspertem jeżeli chodzi o oesy, ale myśle że spodobały by się one zawodnikom. Jeżeli podpiszemy umowę, to na minimum 3 lata. Nowe rundy muszą mieć dodatkowe środki na infrastrukture.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close