RAJDYWRC

Breen wystąpi w Rajdzie Estonii

Trening przed Finlandią

Craig Breen wystartuje w Rajdzie Estonii 2018. Irlandczyk, którego pilotem jest Scot Martin przywiezie do Otepää Citroena C3 WRC.

Wcześniej swój udział w tej imprezie zapowiedziała inna załoga z Mistrzostw Świata Hayden Paddon i Seb Marshall.

Startowaliśmy, już dwukrotnie w tym rajdzie i mamy dobre wspomnienia z wiązane z nim. To świetna okazja, aby potrenować na tych bardzo szybkich drogach przed Finlandią. Nie moge doczekać się już Rajdu Estonii.- powiedział Irlandczyk

Ten występ traktujemy, czysto treningowo, to idealny trening dla nas przed Finlandią a dla Craiga to dodatkowa możliwość przejechania większej ilości kilometrów C3 WRC. Rajd jest zawsze lepszy od testów. Ponieważ podczas imprezy możemy zaliczyć kilka ròżnych oesów a na próbnych jazdach kierowca poznaje drogę już po zaledwie kilku przejazdach – zakończył szef Citroen Racing WRT Pierre Budar

Impreza z bazą w Otepää, będzie stanowiła rundy Fia European Rally Trophy, Fia Baltic Trophy, Mistrzostw Estonii oraz Mistrzostw Łotwy. Rajdowe zmagania potrwają przez 3 dni, park serwisowy będzie zlokalizowany w Otepää z kolej meta i start rajdu w Tartu. Organizator nie podał jeszcze harmonogramu zawodów.

Shell Helix Rally Estonia 2018 zostanie rozegrany w drugi weekend lipca.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close