AktualnościRAJDY

Brak miejsca w WRC dla Loeba i Ostberga na sezon 2019!

Brak miejsca w WRC dla Loeba i Ostberga na sezon 2019!

Sebastien Loeb nie będzie rywalizował w Rajdowych Mistrzostwach Świata w następnym sezonie po tym, jak Citroen nie znalazł porozumienia ze sponsorem Abu Dhabi, aby wystartować w trzecim C3 WRC.
Szef Citroena Pierre Budar spotkał się z przedstawicielami Abu Dhabi podczas Grand Prix Formuły 1 w Abu Dhabi, który odbył się w ostatni weekend.

Obie strony nie zdołały jednak dojść do porozumienia, aby kontynuować współpracę, ale Abu Dhabi już zapowiada, że powróci w 2020 roku.

Brak Abu Dhabi oznacza wystawienie jedynie dwóch samochodów Citroena, a cała załoga składać się będzie z nowych nabytków- Sébastiena Ogiera i Esapekki Lappiego. Będzie to dla nich bardzo ciężkie zadanie, aby walczyć w klasyfikacji producentów z zespołami złożonymi z trzech załóg.

Loeb w wywiadzie dla Motorsport.com powiedział, że nie ma kontraktu na przyszły sezon, a wystąpi jedynie w Dakarze, który odbędzie się za miesiąc, lecz wystąpi w nim jako prywatne zgłoszenie.

„W tej chwili nie mam nic i jestem otwarty na dyskusje z każdym zespołem w każdej dyscyplinie.”

Kierowca Citroena Mads Ostberg przyznał, że brak gotówki z strony Abu Dhabi zakończył również jego nadzieje na powrót do C3 WRC w 2019 roku. Ostberg dołączył do zespołu aby zastąpić Krisa Meeke’a, gdy Północny Irlandczyk został zwolniony po Rajdzie Portugalii.

Norweg napisał na swojej stronie na Facebooku:

„Jak zapewne wszyscy wiecie, Citroen Racing zdecydował się wystawić tylko dwa samochody w przyszłorocznych mistrzostwach. Bez trzeciego samochodu zniknęła moja ostatnia opcja kontraktu WRC.

Naprawdę przepraszam i jestem teraz rozczarowany. Czułem się w zespole jak w domu i byłem zadowolony z tego, jak postępowaliśmy w zespole.

Dziękuję wszystkim dobrym ludziom z Citroen Racing w sezonie 2018, który rozpoczął się od jednego rajdu, ale ostatecznie skończyło się na ośmiu. To był świetny czas, dopóki trwał. Teraz czas się ogarnąć i walczyć. Zrobiłem to wcześniej i mogę to zrobić jeszcze raz! Jestem otwarty na różne możliwości, ale WRC jest oczywiście tam, gdzie leży moje serce.

Teraz nadszedł czas, aby powrócić do deski kreślarskiej i znaleźć sposób na stworzenie drogi powrotnej. Nadal jestem kierowcą rajdowym.”

Craig Breen, który wziął udział w niemal wszystkich rajdach sezonu 2018 z Citroenem, pozostaje w negocjacjach z M-Sportem i Hyundaiem.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com