Rajd ArgentynyRAJDYWRC

Latvala uszkodził zawieszenie, świetny czas Tänaka – OS3

Jarri Matti Latvala, który po dwóch rozegranych odcinkach specjalnych zajmował trzecie miejsce zatrzymał swojego Yarisa WRC dwa kilometry przed mętą odcinka trzeciego. Najszybszy na pierwszym przejeździe oesu Amboy- Yacanto okazał się Ott Tänak.  Estończyk w pokonanym polu zostawił za swoimi plecami o 2,8s Daniego Sordu. Bardzo dobry trzeci rezultat zanotował Craig Breen, który stracił do zwycięzcy +7,6s.

Tuż za podium oesowym finiszował Esapekka Lappi. Andreas Mikkelsen, który skompletował pierwszą piątkę został nowym liderem. Szósty czas na ponad 33 km próbie uzyskał Kris Meeke. Sebastian Ogier tym razem musiał zadowolić się siódmą pozycją. Za Mistrzem Świata, sklayfikowano Thierrego Neuvilla.

W klasyfikacji generalnej po trzech rozegranych odcinkach prowadzi wspomniany wyżej Mikkelsen Kierowca Hyundaia wyprzedza o 3,6s Sebastiana Ogiera i o 9,5s Otta Tänaka.

Wyniki Os3:
1.O.Tänak
2.D.Sordo +2,8s
3.C.Breen +7,6s
4.E.Lappi +9,2s
5.A.Mikkelsen +10,2s

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close