F1PRASOWE

Saudyjka za kierownicą bolidu F1

Aseel Al-Hamad prowadzi firmę i jest członkinią saudyjskiej federacji sportów samochodowych. Podczas Grand Prix Francji poprowadziła bolid E20 2012 zespołu Renault Sport Formula One Team.
Renault i Formuła 1 wyrażają radość, że mogą pomóc Aseel w realizacji motoryzacyjnej pasji
w chwili, gdy kobiety uzyskały prawo prowadzenia pojazdów w Arabii Saudyjskiej.
Aseel jest członkiem Komisji FIA Women in Motorsport. Renault może się poszczycić bogatymi tradycjami w dziedzinie innowacji i mobilności oraz pionierskim podejściem w każdej sytuacji. Marka uczciła długo oczekiwany powrót Grand Prix Francji w szczególny sposób.

Aseel Al-Hamad jest pierwszą kobietą przyjętą do saudyjskiej federacji sportów samochodowych. Renault zaprosiło ją do poprowadzenia bolidu E20 zespołu Renault Sport Formula One Team na torze w Le Castellet we Francji zaledwie na kilka godzin przed rozpoczęciem pierwszego od dziesięciu lat Grand Prix w tym kraju. Saudyjka zasiadła za kierownicą dokładnie tego samego bolidu, w którym Kimi Räikkönen, były Mistrz Świata F1, wygrał w 2012 roku Grand Prix Abu Zabi. Renault i Formuła 1 wyrażają radość, że mogą pomóc Aseel w realizacji motoryzacyjnej pasji w chwili, gdy kobiety uzyskały prawo prowadzenia pojazdów w Arabii Saudyjskiej.Aseel Al-Hamad
Aseel przeszła swój chrzest bojowy w F1 podczas dnia treningowego Renault, 5 czerwca na torze w Le Castellet. Korzystając z rad inżynierów i techników Renault Sport Formula One Team, Aseel zapoznawała się z tym wymagającym torem za kierownicą seryjnie produkowanego samochodu Renault, a następnie zajęła miejsce w kokpicie bolidów Formuły Renault i E20 Formuły 1.

Aseel Al-Hamad reprezentuje swój kraj w Komisji FIA Women in Motorsport, której przewodniczy Michèle Mouton, były kierowca i zwyciężczyni w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Aseel jest między innymi odpowiedzialna za rozwój i wdrażanie strategii i polityk promujących edukację i szkolenie kobiet
w sporcie samochodowym w Arabii Saudyjskiej. Współpracuje również przy międzynarodowych projektach i uczestniczy w konferencjach poświęconych roli kobiet w sporcie.

Aseel Al-Hamad:

„Od najmłodszych lat uwielbiam wyścigi i sporty samochodowe, a prowadzenie bolidu F1 przeszło moje nadzieje i najśmielsze marzenia. To prawdziwy zaszczyt kierować bolidem E20 ze stajni Renault Sport Formuła One Team przed ich własną publicznością podczas Grand Prix Francji. Dzięki temu pokazowemu przejazdowi, który miał miejsce dokładnie w dniu, w którym kobiety uzyskały prawo kierowania pojazdami w Królestwie Arabii Saudyjskiej, chciałabym udowodnić, że wszystko jest możliwe, o ile rozwijamy w sobie pasję i marzenia.”

Jérôme Stoll, prezes Renault Sport Racing:

„Renault zawsze stawało po stronie pionierów i działało innowacyjnie. Od wielu lat jesteśmy zaangażowani w sporty samochodowe i lubimy dzielić się naszą pasją we wszystkich wyścigach i rajdach z jak największą liczbą osób. Cieszymy się, widząc zaangażowanie Aseel i entuzjazm, z jakim działa, by sporty samochodowe były dostępne dla jak największej liczby osób na całym świecie.”

Michèle Mouton, przewodnicząca Komisji FIA Women in Motorsport:

„Komisja FIA Women in Motorsport promuje możliwości oferowane w dziedzinie sportów samochodowych, jednocześnie zajmujemy się promowaniem równości kobiet i mężczyzn w przemyśle motoryzacyjnym i na drogach. Ściśle współpracujemy ze wszystkimi krajowymi federacjami sportowymi, aby poprawić dostęp kobiet do sportów samochodowych. Działania Aseel doprowadziły do jasnej wizji sytuacji w Arabii Saudyjskiej
i sprawy przybrały szybki rozwój. Obecnie Aseel jest jedną z sił napędowych krajowej federacji i otwiera kobietom drogę do sportu i kariery w sporcie samochodowym. Chciałam podziękować Renault za stworzenie wspaniałej awangardowej okazji, która wpisuje się w nasze wartości.”

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com