AktualnościF1

Apelacja zespołu Haas została odrzucona!

Apelacja zespołu Haas została odrzucona!

Zespół Haas F1 otrzymał decyzję w sprawie swojej apelacji. Przypadek dotyczy dyskwalifikacji Romaina Grosjeana z wrześniowego Grand Prix Włoch na torze Monza. Powodem wykluczenia Francuza była nieregulaminowa podłoga w jego bolidzie. Renault zaprotestowało, co poskutkowało wydaniem wyroku na amerykańską ekipę i odebraniem im punktów za zdobyte wtedy 6 miejsce. Teraz Sąd Apelacyjny FIA wydał ostateczną decyzję w tej sprawie.

Po czwartkowym przesłuchaniu, FIA postanowiła podtrzymać początkową decyzję Stewardów. Przypomnijmy, że przed przerwą wakacyjną Międzynarodowa Federacja Samochodowa wydała dyrektywę określającą nowy sposób wykonania elementów podłogi. Chodziło konkretnie o prześwit w przedniej części po obu stronach samochodu, wynoszący po 50 milimetrów. Zespół Haas twierdził, że mają za mało czasu na wdrożenie poprawki, więc wystosowali pismo do FIA z prośbą o wydłużenie terminu.

Nie otrzymali jednak odpowiedzi, co błędnie uznali za zgodę. Renault zwróciło uwagę na nieregulaminowe elementy i złożyło protest. Francuski zespół toczy rywalizację z amerykańskim w klasyfikacji konstruktorów. W momencie składania skargi, batalia toczyła się o czwarte miejsce za plecami Mercedesa, Ferrari i Red Bulla. Aktualnie kilka mocnych wyścigów pozwoliło Renault na wypracowanie sobie 30-punktowej przewagi nad Haasem.

Gunther Steiner – szef zespołu Haas F1

Oczywiście jesteśmy rozczarowani tym, że nie rozpatrzono pozytywnie naszej apelacji. Musimy jednak skupić się na dwóch ostatnich wyścigach sezonu. Trzeba walczyć na torze i zdobywać więcej punktów, aby dobrze spuentować nasz najlepszy dotychczas rok w Formule 1.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close