AKTUALNOŚCIPRASOWE

Załoga ORLEN Team ponownie zwycięża w Dubai Baja!

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk wygrali Dubai International Baja 2019. Załoga ORLEN Team osiągnęła drugi czas na sobotnim odcinku rajdu i powtórzyła sukces sprzed roku.

Celem Przygońskiego i Gottschalka na ostatnim, liczącym 205 km odcinku Dubai International Baja była walka o zwycięstwo rajdzie z Khalidem Al Qassimim (Peugeot 3008 DKR). Załoga ORLEN Team traciła do kierowcy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich 48 sekund po pierwszym etapie. Rywalizacja trwała do ostatnich kilometrów i zakończyła się sukcesem zawodników jadących po raz pierwszy w Mini John Cooper Works Buggy.

Orlen Team

Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

Wygrywamy Dubai Baja i bardzo się cieszymy, zwłaszcza że jest to pierwsze zwycięstwo w Mini Buggy. Za nami dobre zawody i dużo walki na ostatnim odcinku. Dogoniliśmy Qassimiego, a później jechaliśmy równo z nim. Niestety 10 km przed metą zakopaliśmy się i był to stresujący moment. Wiedzieliśmy, że jeżeli szybko się odkopiemy, to będziemy mieli szansę wygrać. Bardzo ryzykowaliśmy w końcówce, skakaliśmy ze wszystkich wydm, ale samochód przetrwał, a my zwyciężyliśmy.

Mini Buggy sprawował się bez zarzutu i bardzo dobrze współpracowało mi się z Timo. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygrywamy po raz drugi Dubai Baja i jest to kolejny dobry znak”

Drugie miejsce w rajdzie zajął Khalid Al Qassimi, który dojechał na metę sobotniego odcinka
z czwartym czasem. Na najniższym stopniu podium staną Martin Prokop (Ford Raptor RS Cross Country), a tuż za nim uplasował się Władimir Wasiliew (Toyota Hilux), który osiągnął najlepszy czas na ostatnim OS-ie.

Zawody w Zjednoczonych Emiratach Arabskich były drugą rundą Pucharu Świata FIA w rajdach baja. Załoga ORLEN Team startowała po raz pierwszy w tegorocznym cyklu.

Orlen Team

Wyniki Dubai International Baja 2019:

1 Kuba Przygoński MINI John Cooper Works Buggy 5:15:10
Timo Gottschalk  
2 Khalid Al Qassimi Peugeot 3008 DKR

 

 

5:16:20
Xavier Panseri  
3 Martin Prokop  

 Ford Raptor RS Cross Country
5:18:22
David Kripal  
4 Władimir Wasiliew Toyota Hilux Overdrive 5:20:52
Konstantin Zhiltsov  
5  

  Benediktas Vanagas
Toyota Hilux 5:33:56
Bartłomiej Boba (7:00)
6 Miroslav Zapletal  F150 Evo 5:39:16
Marek Sykora  
7 Andrey N. G-Force Bars

 
5:45:21
Vladimir N.  
8 Martin Kaczmarski Toyota Hilux Overdrive 5:49:31
Tapio Souminen  
9 Abdulla  Al Qassimi Toyota Hilux 5:52:23
Steve Lancaster  
10 Thomas Bell Nissan Navara 5:54:29
Patrick McMurren  

Więcej na:

www.orlenteam.pl

https://www.facebook.com/orlenteam/

https://www.instagram.com/orlenteam_official/

https://twitter.com/teamorlen

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close