AKTUALNOŚCIRAJDYWRC

Thierry Neuville: „Warunki w tym roku były dość specyficzne”

Pomimo kilku błędów Thierry’ego Neuville’a podczas Rajdu Szwecji, kierowca Hyundaia przypomniał, że wszystko to jest częścią większej gry i jest bardzo zadowolony z drugiego podium z rzędu. Thierry nawet przez chwilę prowadził w Rajdzie Szwecji, lecz stracił swoją dobrą lokatę po m.in. dwóch spinach podczas piątego oesu.

Jednak mimo problemów, Belg zdołał włączyć się do świetnej walki z Esapekką Lappim i Andreasem Mikkelsenem o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej rajdu. Nieosiągalny jednak był Ott Tanak, który ani razu w trakcie całego rajdu nie dał rywalom nadziei na zwycięstwo. Ostatecznie Neuville wyprzedził swojego kolegę z zespołu, ustępując jednak kierowcy Citoena, zajmując trzecią lokatę w Rajdzie Szwecji 2019.

Sam Belg w wywiadzie dla RTBF przyznał, że nie jest do końca zadowolony z przebiegu całego rajdu.

Thierry Neuville dla RTBF

„Nie powiedziałbym, że jesteśmy usatysfakcjonowani, ponieważ mieliśmy nadzieję, że będzie lepiej. Dziś rano byliśmy bardzo blisko drugiego miejsca . Zbliżyliśmy się, wyprzedziliśmy Andreasa Mikkelsena i wskoczyliśmy na trzecią pozycję, ale Esapekka Lappi był po prostu dzisiaj lepszy od nas.”

„Warunki niekoniecznie sprzyjały także naszemu samochodowi: w bardzo szybkich sekcjach trudno było zwiększyć tempo nie popełniając błędów, więc woleliśmy skupić się na Power Stage.”

Neuville wypowiedział się również o Power Stage’u, na którym zajął drugą lokatę i zgarnął cztery punkty do klasyfikacji generalnej WRC. Dzięki temu opuścił Szwecję z  19 punktami, a po zdobyciu 21 oczek w Monte Carlo, ma ich już 40.

„W końcu wynik jest pozytywny, bo już na początku sezonu mamy drugie podium. Poza Ottem Tänakiem, który okazał się zwycięzcą i Sébastienem Loebem, wszyscy popełniali tu błędy. To dowodzi, że warunki w tym roku były dość specyficzne. Wszystko to było powiązane z bardzo małą ilością śniegu, przez co rajd był bardzo skomplikowany.”

Jednak myśli kierowcy kierują się już w kierunku Meksyku, gdzie odbędzie się kolejna runda WRC. Rok temu Belg zajął tam szóstą lokatę, co ostatecznie w jakimś stopniu przyczyniło się do porażki w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

„Ten wynik da nam trochę więcej pewności siebie. W zeszłym roku szybko zauważyliśmy, że nie mamy szans na uzyskanie dobrego wyniku, więc mam nadzieję, że w tym roku znajdę się w pierwszej piątce na koniec rajdu. Musimy walczyć, w końcu nasi dwaj główni konkurenci w wyścigu po tytuł to Ott Tänak i Sébastien Ogier!”

Profil kierowcy:
Thierry Neuville
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close