AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI WRCRAJDY

Siemens poprawi bezpieczeństwo w WRC?!

Siemens poprawi bezpieczeństwo w WRC?!

Firma Siemens, po podpisaniu umowy z FIA na targach motoryzacyjnych w Genewie, dostarczy WRC zaawansowane technologicznie przyrządy do monitorowania całej trasy odcinka specjalnego. Pozwoli to uniknąć wchodzenia kibiców do niedozwolonych obszarów.

Od wielu lat Międzynarodowa Federacja Samochodowa walczy, aby poprawić bezpieczeństwo widzów i kierowców w świecie sportów motorowych. Oczywiste jest, że każdy aspekt bezpieczeństwa można poprawić. Zwłaszcza po incydencie, w którym kibic stworzył poważne zagrożenie na trasie, chcąc zrobić zdjęcie rajdówce z bliska. Dokładniej o tej sytuacji pisaliśmy w listopadzie, podczas Rajdu Australii – KLIK!

Ale to nie wszystko, ponieważ nadal zdarza się, że niektóre odcinki specjalne są odwoływane ze względów bezpieczeństwa. To oficjalne sformułowanie jest powiązane z zachowaniem niektórych widzów znajdujących się w obszarach zabronionych.

Z tego powodu FIA nawiązała współpracę z firmą Siemens, ogłoszoną w ostatnich godzinach na Geneva International Motor Show. Federacja i niemiecki gigant będą musiały współpracować i przygotować zaawansowane technologicznie rozwiązania, aby poprawić bezpieczeństwo widzów i zawodników podczas każdej imprezy. Projekt przewiduje wykorzystanie wielu zaawansowanych technologicznie rozwiązań Siemensa w celu poprawy kontroli niebezpiecznych obszarów.

Pierwszym krokiem będzie stworzenie bardzo zaawansowanej symulacji 2D i 3D, za pomocą systemów wszczepianych w samochody. Taka sama technologia ma być zastosowana na odcinkach specjalnych, aby mieć rzeczywisty monitoring.

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close