AKTUALNOŚCIRAJDYRALLYCROSSWRC

Hayden Paddon przenosi się do Rallycrossu!

Hayden Paddon przenosi się do Rallycrossu!

Były kierowca Hyundaia w Rajdowych Mistrzostwach Świata weźmie udział w sezonie 2019 Global Rallycross Europe. Paddon pozostał na lodzie po zakończeniu przygody z koreańską ekipą, która zatrudniła na ten rok Sebastiena Loeba i Daniego Sordo do jazdy ich trzecim samochodem.

31-letni Hayden będzie się ścigał modelem Pantera RX6 w kateorii GRC Titans, wykorzystując sylwetkę Hyundaia i30.

Hayden Paddon:

„Byłem kierowcą rajdowym przez długi czas, więc Rallycross nie jest dla mnie czymś całkowicie nowym. Oczywiście, będę musiał przyzwyczaić się do samochodów ścigających się równolegle ze mną. GRC Europe będzie nowym wyzwaniem. Nie mogę się doczekać podjęcia go i stanięcia w szranki z innymi kierowcami, próbując być konkurencyjnym.”

Seria Global Rallycross Europe będzie rozegrana na przestrzeni sześciu weekendów z finałem sezonu na niemieckim Esteringu. Oprócz głównej kategorii (GRC Titans) znajdzie się również miejsce dla tradycyjnych Supercarów rallycrossowych.

Wśród zawodników potwierdzających swoje starty w serii znajdują się między innymi Alex Wurz, Toomas Heikkinen czy Max Pucher. Do rywalizacji przystąpią także znani fanom Rallycrossu bracia Hansenowie. Timmy i Kevin nie potwierdzili jednak jeszcze, w której kategorii zamierzają wystartować. Ich ojciec, Kenneth Hansen, wciąż stara się także dopiąć wszystko i wystawić zespół w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata. Może to być jednak trudne po wycofaniu się Peugeota z programu.

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close