AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Jean Todt o WRC: „Przyszłość to hybryda”

Jean Todt o WRC: „Przyszłość to hybryda”

W przyszłości możliwe jest wprowadzenie samochodów hybrydowych w WRC. Zostało to potwierdzone przez prezydenta FIA – Jean Todta w Monako podczas pierwszej rundy sezonu. Todt wyjawił swoje pomysły na nadchodzące lata. Oto, co powiedział dla Autosprint:

Jean Todt:

„Jak wiadomo, opowiadam się za wprowadzeniem nowych technologii w sporcie samochodowym. Samochody zmieniają się i ewoluują, dlatego w niedalekiej przyszłości jest coraz więcej szans na zastosowanie silnika hybrydowego w samochodach rajdowych. Zwołamy tak szybko, jak to możliwe, okrągły stół złożony z przedstawicieli FIA, promotorów i konstruktorów, aby o tym porozmawiać, ponieważ sezon 2022 nie jest już tak daleko, a do końca 2019 roku nowe rozporządzenie musi być gotowe. Niektórzy producenci nie są zbyt przychylni do zastosowania nowych technologii i było to dla nas zaskoczeniem, ponieważ kiedy odwiedzamy różne salony samochodowe, zawsze zauważamy, jak wiele nowych technologii znajduje się w produkowanych samochodach.”

W związku z tym należy zauważyć, że Pierre Budar, skomentował wypowiedź Todta. Citroen opowiada się za wprowadzeniem hybryd w rajdach, ponieważ jest to technologia coraz bardziej popularna w samochodach codziennego użytku. Ponieważ Toyota jest jednym z największych producentów hybryd, to nowy plan może mieć mniej pod górkę, niż wszyscy myślimy.

Jean Todt
Citroen Racing

Hybrydy w WRC – Jean Todt namawia producentów

Następnie Todt przypomniał, że to Dyrektor Rajdowy FIA – Yves Matton jest odpowiedzialny za śledzenie trendów i ewolucję specjalności w imieniu międzynarodowej federacji, w szczególności także za regulację przyszłego regulaminu WRC na 2022 r.

Na koniec prezydent przypomniał o swoim zaangażowaniu na rzecz bardziej otwartych mistrzostw świata z nowymi testami w Ameryce Południowej, Azji i Afryce, a także opowiada się za przetargami w większej liczbie państw, tak jak dzieje się to teraz między Szwecją i Norwegią. W odniesieniu do kalendarza na rok 2020 nie skomentował plotek, ale stwierdził, że Japonia i Kenia są na „pole position”, aby wejść do kalendarza WRC.

Tagi
Pokaż więcej

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com
Close