BRCRAJDYYpres RallyYpres Rally 2018

31 aut klasy R5 w Ypres Rally 2018

Lista zgłoszeń- Ypres Rally 2018

Organizatorzy Rally Ypres, rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Belgii, Wielkiej Brytanii oraz Tour Europen Rally oraz Benelux Rally Trophy opublikowali listę zgłoszeń. Start do zawodów zaawizowało aż 113 załóg w tym 31 w autach klasy R5.

Pierwszy numer startowy otrzymał Bryan Bouffier. Z dwójką pojedzie Kevin Abbring, który poprowadzi nowego Citroena C3 R5, trójkę dostał Keith Cronin lider British Rally Championship. Z czwórką pojedzie dobrze znany z tras WRC Ole Christian Veiby. Na Ypres Rally nie zabraknie również lidera Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata Thierrego Neuvilla. Belg podobnie jak rok temu przywiezie w nadmorskie miejscowości swojego fabrycznego Hyundaia i20 R5 na który naklei piąty numer startowy. Za liderem cyklu WRC ustawiono na liście Krisa Princena (Fabia R5), Matta Edwardsa (Fiesta R5), Hermana Kobusa(Fabia R5), Kevina McCormacka (Fabia R5), Kevina Deamershalka (C3 R5), Rhysa Yatesa (Fabia R5). Niestety do zawodów nie zgłosiła się żadna polska załoga.

Renties Ypres Rally zostanie rozegrany w następny weekend. Rywalizacja będzie się toczyła aż na 23 odcinkach specjalnych.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close