AktualnościRAJDYWRC

14 rajdów w kalendarzu WRC 2019?

14 rajdów w kalendarzu WRC 2019?

Do opublikowania kalendarza WRC na sezon 2019 pozostało jeszcze sporo czasu, lecz wczoraj japońskie media poinformowały o jego bardzo możliwym kształcie. W przyszłym sezonie Rajdowe Mistrzostwa Świata mają składać się z czternastu rajdów. Z kalendarza ma wypaść Rajd Korsyki, a w jego miejsce wskoczy Rajd Chile i Rajd Japonii. Japońskie media dodały również, że liczba rajdów może się nie zmienić w stosunku do tegorocznego sezonu.

Fot. WRC (Rajd Chile)

Pierwszym rajdem sezonu WRC 2019 ma być Monte Carlo. Następna ma być Szwecja, a potem Rajd Meksyku. Oznacza to, że początek sezonu nie zmieni się szczególnie względem poprzednich lat. Następnym rajdem, po przerwie Wielkanocnej, ma być Rajd Chile (za Rajd Korsyki) z siedzibą w Concepción.

Dwa tygodnie po Rajdzie Chile ma odbyć się Rajd Argentyny. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż logistyka zespołów nie będzie problemem, takim jak transport z Meksyku na Korsykę, i powrót do Argentyny. Po Rajdzie Argentyny  karawana WRC wraca do Europy. Rajd Portugali, i Rajd Sardynii zamkną pierwszą połowę sezonu.

Fot. WRC

Po przerwie wakacyjnej odbędzie się Rajd Finlandii. Następnie, po „Rajdzie tysiąca jezior” kierowcy będą mieli okazję ścigać się pomiędzy winnicami na Rajdzie Niemiec, a następnie rywalizować w Rajdzie Turcji. Co ciekawe, japońskie media podają, że jedna z tych rund może nie znaleźć dla siebie miejsca w kalendarzu na przyszły rok.

Wkraczamy w decydującą fazę sezonu. Tutaj czekają nas ciekawe zmiany w terminarzu. Rajd Australii będzie kolejną rundą Mistrzostw Świata. Następnie z antypodów  przenosimy się do Hiszpanii. Przedostatnim rajdem sezonu, będzie Rajd Japonii! Finał będzie miał miejsce na trasach Walii.

Japonia
Rajd Japonii 2006

 

Round Uwaga
Monte Carlo
Szwecja
Meksyk
Rajd Korsyki Duże prawdopodobieństwo wypadnięcia z Kalendarza
Urlop wielkanocny
Chile Nowy Rajd w Kalendarzu!
Przerwa 2-tygodniowa
Argentyna
Portugalia
Włochy
Przerwa wakacyjna
Finlandia
Niemcy Duża możliwość wypadnięcia z Kalendarza
Turcja Duża możliwość wypadnięcia z Kalendarza
Australia
Hiszpania
Japonia Nowy Rajd w Kalendarzu!
Rajd Walii

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com